Nje flamur i pikturuar me dore, i te ashtuquajturit Shteti Islamik u gjet ne dhomen e nje refugjati Afgan, i akuzuar se mbante nje sepate dhe nje thike,  thane zyrtaret e policise.

17-vjecari plagosi kater persona nga Hong Kongu, dy prej te cileve ndodhen ne gjendje kritike, ne sulmin qe kreu ne Wuerzburg te henen ne mbremje. Ai u qellua per vdekje nga policia.

Ai therriste Allahu akbar” (“Zoti eshte i madh”), thane disa deshmitare.

Agjencia e lajmeve Amaq  e lidhur me ISIS tha se adoleshenti ishte “luftetar” i IS.