Profecia astrologjike e legjendarit Branko, babait te horoskopit italian. Shenjë per shenjë, eksperti na tregon se çfarë do të ndodhë në vitin e ardhshëm.

Dashi:

Lajme te mira për paratë. Për herë të parë, shumë prej jush do të fitojnë me të vërtetë, me perspektiven joshëse për të akumuluar më shumë para së shpejti. Ritmi juaj është unik dhe i pagabueshëm, keni nevojë për drita të forta dhe te vendosura në rrugën tuaj.

Për Demin:

është një vit shumë i rëndësishëm. Dashuria, puna, biznesi, karriera. Ne mbërritje edhe hapësira të reja shpirtërore. Dhe e thotë Branko.

Binjakët:

Mjeshtri këshillon Binjakët të qëndrojnë siç janë. Disa bashkëpunime do të ndërpriten. Dashuria do t’ju dhurojë ndjesi më të gjalla dhe ekzistuese, kështu në vjeshtë do të jeni gati për një emigrim të ri.

Gaforrja:

Jupiteri, miku i madh i vitit të kaluar, kthehet përsëri bujar dhe i dashur ne anën tuaj. Mund te verifikohen probleme te mirëkuptimit edhe në marrëdhënie të ngushta. Marsi fillon t’ju dërgojë shenja te mrekullueshme të yjeve të fatit dhe dashurisë …

Luani:

Një angazhim ne cift, një udhëtim jashtë vendit, mund të japë një kthese për ata që praktikojnë një profesion të pavarur dhe ate qe kërkon një pune të re, por edhe një dashuri tjetër. Të thuhet se viti 2019 do të jetë viti i Luanit nuk është e gabuar.

Virgjëresha:

Gruaja Virgjëreshe ende vetëm do të magjepset nga Hëna, ndoshta qe nga e Diela e Epifanisë. Kur marrëdhëniet bëhen pak të komplikuara dhe torturuese, ju e dini se si ta lehtësoni situatën me humorin tuaj …

Peshorja.

Një vit alternimesh aktuale, por absolutisht interesante për mundësitë që mund të ofrojë, sidomos në verë. Ju do të duhet të jeni të kujdesshëm me situatat që lindin në muajt e dimrit. Venusi dëshiron t’ ju hapë sytë mbi realitete të caktuara. Mund të vendosni nëse do t’i jepni një ndërprerje neto bashkëpunimeve në kompanitë dhe bizneset që nuk bëjnë.

Akrepi:

Natën e Vitit të Ri hëna ndriçon në shenjën tuaj, së bashku me Venusin, ogur i mirë për të nisur mirë vitin 2019. Një kuader yjor më i mirë se i 2018. Ashtu si feniksi,do te ringjalleni nga hiri tuaj …

Shigjetari:

Këshillë: shkoni në Budapest: qyteti juaj simbol. Mos harroni se Jupiteri i do njerëzit me karakter …

Për Bricjapin:

do të jetë një vit i mahnitshëm, një periudhë plot memorie, kthime, kujtime që dalin pas shumë vitesh. Saturni në shenjë lë gjurmën e tij dhe mbron lidhjet e reja.

Akuariumi:

Do të keni Jupiterin të jashtëzakonshëm në Shigjetarin. Marsi është protagonist i shquar i vitit 2019, në sensin që do të ndjehet me ndikimin e tij në momentet më të rëndësishme të jetës suaj. Gratë e shenjës do të gjejnë njeriun që dëshirojnë …

Peshqit:

Juaja është një shenjë ndër më të ndriturat edhe në vitin 2019. Që nga nëntori 2018, Jupiteri është në tranzit në Shigjetarin: pavarësisht nga mërzitjet eventuale me autoritetet, ky planet tregon suksesin tuaj. Nxirrni ne pah personalitetin tuaj.

Veritas.com.al/