Thashethemet zbulojnë se është i afërt divorci midis George Clooney dhe gruas Amal, por për momentin çifti nuk lëshon asnjë deklaratë

Nga: Carlo Lanna

Eshtë tamam një dush me ujë të ftohtë thashethemi që intereson George Clooney dhe avokaten Amal Alamuddin.

Siç raporton Dagospia në një thashethem të lancuar nga National Enquirer, duket se çifti i artë i kinemasë dhe filantropisë Amerikane është në një kurs përplasjeje dhe shumë afër divorcit. Për të zbuluar indiskrecionin bombë kishte qenë një burim i afërt me Clooney dhe Amal. Deri më tani, nuk ka asnjë konfirmim ose mohim nga palët e interesuara direkte në lidhje me thashethemet, por lajmi tashmë ka mbushur rrjetet. Shumë thonë që historia e dashurisë midis aktorit dhe avokates së famshme të të drejtave të njeriut është mbytyr prej kohësh.

Revista që ka lancuar thashethemin gjithashtu kishte guxuar edhe disa hipoteza në lidhje me arsyet e prishjes. Bllokimi, frika nga infektimi dhe distancimi shoqëror duket se kanë ndikuar negativisht në paqen dhe jetën e përditshme të George Clooney dhe Amal. Të dy tani jetojnë si “të ndarë në shtëpi” dhe, përveç të tjerash, duket se ata kishin filluar tashmë të dilnin me persona të tjerë. Sidoqoftë, kriza midis të dyve supozohet se ka filluar shumë kohë përpara virusit dhe izolimit. Mbledhja e fondeve për Fondacionin Clooney for Justice, e organizuar nga çifti që dhuron një drekë në vilën në Liqenin Como, ku Clooney dhe Amal po qëndrojnë, duket se ka qenë një justifikim për të eksploruar marrëdhënie të reja jashtë martesës.

Tabloidi megjithatë shton detaje të tjera. Burime të afërta konfirmojnë mbarimin e martesës, përkundrazi miqtë e ndërsjelltë mohojnë thashethemet për ndarjen. Thjesht duhet të presim më shumë informacion në lidhje me ketë për të kuptuar të vërtetën e thashethemeve. Kjo e George Clooney-t do të ishte një tjetër ndarje e shkëlqyeshme që fansat me siguri nuk do të jenë në gjendje ta pertypin lehtë. Aktori dhe avokatja u martuan në vitin 2014, në Venecia, në një martesë të blinduar që bëri histori. Ata kane dy fëmijë dhe janë shumë aktivë në fushën e të drejtave të njeriut. George Clooney gjithashtu ka provuar gjithmonë ti shpëtojë thashethemeve, ai është një person që ka intimitetin e familjes së tij per zemër. Thashethemi për një divorc, megjithatë, duket se është i pamundur për tu kontrolluar.

VERITAS.COM.AL