Aktorja Kelly Preston, e cila luajti në kinema si “Jerry Maguire” dhe “Binjakët”, vdiq të Dielën në moshën 57 vjeç, tha burri i saj, John Travolta.

Travolta konfirmoi vdekjen e Prestonit në Instagram dhe tha se ajo pasoi një betejë dy-vjeçare me kancerin e gjirit.

“Më duket se i kam vëne zemrës një gur të rëndë që ju informoj se gruaja ime e bukur Kelly ka humbur betejën e saj dy vjeçare me kancerin e gjirit”, ka shkruar Travolta në Instagram të Dielën. “Ajo bëri një luftë kurajoze bashkë me dashurinë dhe mbështetjen e kaq shumë njerëzve.”

VERITAS.COM.AL/