Pas shumë negociatash, FSHF ka arritur marrëveshjen me italianin Cristian Panuccin i cili do marrë drejtimin e Kombëtares shqiptare.

Tekniku italian ditën e mërkurë do të mbërrijë në Shqipëri për të nënshkruar kontratën me Federatën Shqiptare të Futbollit.

Cristian Panuccin ka qenë ndihmës i Capelos tek Kombëtarja e Rusisë, ndërsa më pas drejtoi skuadrat e Livornos dhe Ternanës.Kombëtarja shqiptare bëhet me trainer të ri,  prapë italian

Veritas.com.al/