8 persona të maskuar gjatë protestës së opozitës kanë sulmuar grupin e xhirimit të “Abc News”, duke i dhunuar fizikisht dhe i kanë thyer kamerën operatorit Mateo Braja.

Gazetari i Abc News, Andi Qosja, raporton se fatmirësisht operatori nuk ka pësuar lëndime nga agresorët dhe se nuk dihen arsyet e këtij sulmi.

Veritas.com.al/