Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Greqi, mbrëmjen e sotme.

Burime për Top Channel bëjnë me dije se ka pasur përplasje të armatosur mes bandave kriminale në vendin e quajtur Ajos Sostis në lagjen Neos Kozmos të Athinës.

Sipas informacioneve të para, në vendngjarje ka mbetur një viktimë dhe një tjetër i plagosur. Dyshohet se ngjarja ka ardhur si pasoje e një konflikti mes bandave te emigranteve shqiptare, megjithatë po hetohet për të zbardhur të plotë këtë ngjarje të rëndë.

VERITAS.COM.AL

https://youtu.be/4Bli6ysNODo