Këngëtare dhe interpretuese, dizajnere e rrobave të brendshme për femra dhe e para femër me nghyrë që tani po shkon drejt gruas më të famshme të shtëpisë së modës- Rihana, ka kapur deri tani shifrën prej  600 milionë dollarë, fatmirësisht duke u bërë femra muzikante më e pasur e botës, shkruan Forbes ditën e marte.

31 vjeçare, e lindur si born Robyn Rihanna Fenty në Barbados — ajo ka një pasuri shumë më të madhe se Madonna ($570 million), Celine Dion ($450 milion) dhe Beyonce ($400 milion), burri i të cilës Jay-Z sapo ishte nominuar si miliarderi i parë si rap star.

Veritas.com.al/