Etiketa: arsimi

Tërmeti, ministria e Arsimit: Pezullohet mësimi në shkollat Tiranës dhe Durrësit
Pas tërmetit të fuqishëm të mëngjesit të së martës, Ministria e Arsimit ka bërë të ditur se për të gjitha shkollat e Qarkut Tiranë dhe Qarkut Durrës do të pezullohet mësimi ditën e sotme. Ndërk...
Bojkoti dhe ultimatumet s’janë mjetet e nevojshme/ Besa Shahini, ministre, pas takimit me pedagogët.
Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, në një deklaratë për mediat pas takimit të zhvilluar me pedagogët tha se takimi ‘nuk ishte një dështim’. ‘Edhe pse takimi nuk ka prodhuar rezultat konkret e a...
Kryeministri: Në zyrat e shtetit nuk do të përdoren më celularët
Ministria e Arsimit, para pak kohe ka marrë vendimin e telefonëve celularë në shkollat e vendit, si për fëmijët ashtu edhe për mësuesit. Kryeministri Edi Rama i pranishëm në takimin me mësuesit e ...
Ndrikull Nikolla mbjell kudo korrupsion, injorancë …!
Nga:m Dr. Prof. Sali Berisha/ Lexoni mesazhin e nëpunësit dixhital! Ai denoncon emërimin e taksidarëve dhe tender-ndrikullave të saj në poste kyçe, dhe se si grupi i punës, me në krye konfid...
Skandal: Në Ministrinë e Arsimit, Plarent Ndreca fshin serverat që do të hetohen
  Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar një skandal të vërtetë që ka ndodhur në Ministrinë e Arsimit. “Sekretari i Përgjithshëm i mafies së ndrikull Vilës, Plarent Ndreca fshin servera...
Plarent Ndreca i MAS denoncohet për përvetësime milionëshe nga prona publike
Ish-Kryeministri Sali Berisha, ka denoncuar të tjera afera korruptive të Sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Arsimit, Plarent Ndreca. Në një postim në Facebook, Berisha shkruan se ka bë...