Etiketa: basha

Zhvillimet në PD/ Zëvendës- ambasadori amerikan, Smith, mbërrin në selinë e PD për takimin me Bashën
Zëvendës ambasadori amerikan Demian Smith ka mbërritur në selinë blu për një takim me kreun e PD Lulzim Basha. Vizita e tij vjen pasi disa deputetë nga grupi i Rithemelimit të PD dhe të rinjt...
Në selinë e PD mbërrin zëvendës ambasadori i SHBA, do të takojë Bashën
Në Partinë Demokratike sot është intensifikuara beteja e 'dyerve të mbyllura'. Por e kyçur dera nuk është për zëvendës ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë Demian Smith, i cil...
Anëtarët e ‘rithemelimit’ të PD përpiqen të futen në selinë e vjetër, Basha i pret me kafe, derën e gjejnë mbyllur
Disa anëtarë të komisionit të rithemelimit të Partisë Demokratike mbërritën sërish sot në selinë e PD-së, por e gjetën përsëri derën e mbyllur. Ndryshe nga dje, këtë herë kryetari i PD-së, L...
Sulmi i paralajmëruar mbi PD/ Basha: ‘Hera e parë që një politikan i lartë shpallet ‘non grata’ nga SHBA dhe sulmon partinë e tij!’
Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar personalisht me anë të një statusi në rrjetin social “twitter” pas protestës së njoftuar nga ish kryeministri Sali Berisha të shtunën në 8 janar para selisë ...
24 orë para skadimit të ultimatumit, Edi Paloka i ofron marrëveshje Lulzim Bashës
Deputeti i PD-së dhe njëherësh ish-nënkryetar i kësaj force politike, Edi Paloka i ka ofruar një marrëveshje Lulzim Bashës, për të zgjidhur çështjen e fraksioneve brenda PD-së. Të bëhet pjesë e...
5 dhe 8 janari- dy data të njoftuara për sulm mbi PD, Basha merr masa mbrojtëse. Reagon Komisioni i Rithemelimit
Grupi i Berishes i quajtur 'Rithemelimi' ka njoftuar se do te kete sulme mbi seline e PD 'nese Basha nuk largohet vete; dhe sulmet jane paralajmeruar per adatat 5 dhe 8 janar. Ndërkohë siç ...
Basha për grupin mbështetës të Berishës: ‘Hajdutë, të korruptuar, që e kanë vendin në burg!’.
Kryedemokrati Lulzim Basha ka hedhur akuza të forta në drejtim të grupit mbështetës të Sali Berishës "Ata që me PD i lidhte vetëm karrigia dhe në momentin që nuk janë na kanë zaptuar studio si ...
Basha i përgjigjet Berishës që kërcënoi për marrjen me dhunë të selisë së PD: ‘S’na plas për ata që kanë qenë në parti vetëm për karriget!
Kreu i PD-së, Lulzim Basha i është përgjigjur Sali Berishës dhe atyre që e mbështesin atë duke thënë se nuk u trembet dhe as nuk u bëhet vonë për kërcënimet e tyre pasi PD do shoh drejt së ardhmes...
Berisha i kërkon Lulzim Bashës të lirojë zyrën e Kryetarit, ose ‘do të bëhem vetë përmbarues!’.
Njëzetë e nëntë anëtarët e Komisionit të Rithemelimit të enjten i kërkuan Lulzim Bashës të lirojë ambientet e punës së kryetarit të partisë, duke i vendosur si afat përfundimtar datën 5 janar ...
Basha: Si do të jetë PD-ja sot, do të jetë Shqipëria nesër
Nga Brixhilda Xhuraj/  Në Pallatin e Kongreseve në Tiranë ka nisur Kuvendi i thirrur nga lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Ky i fundit është pritur me ovacione nga mb...
Faqja 4 prej 61« E para...23456...102030...E fundit »