Etiketa: basha

Nis zyrtarisht Kuvendi Kombëtar i PD-së
Në Pallatin e Kongreseve në Tiranë ka nisur Kuvendi i thirrur nga lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Ky i fundit është pritur me ovacione nga mbështetësit e tij. Pas p...
Kuvend apo Referendum?!
KOMENT/ Nga Brixhilda Xhuraj Sërish e shtunë. Një javë më pas. Nga selia blu është njoftuar për një tjetër Kuvend Kombëtar, këtë herë të thirrur nga lideri legjitim i Partisë Demo...
Basha mbledh sot Kuvendin Kombëtar të PD, pritet të votohen ndryshime statutore
Këtë të shtunë (datë 18 dhjetor) do të mbahet Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike, i thirrur nga kryedemokrati Lulzim Basha. Basha do të mbledhë sot në orën 11:00 në Pallatin e Kongreseve de...
Basha çmonton mbështetësit e Berishës nga Komisionet Parlamentare! Depoziton kërkesën në Kuvend
Partia Demokratike depoziton në kuvend kërkesën për ndryshimin e kryetares së komisionit të shëndetësisë Albana Vokshi dhe disa sekretarëve. Bëhet  fjalë për deputetët që janë mbështetës të ish kr...
PD me 2 statute në Gjykatën e Tiranës! 2 ditë pas Bashës edhe Berisha dorëzon vendimet e Kuvendit të thirrur prej tij
PD tashmë është me dy statute në Gjykatën e Tiranës! Grupi i Rithemelimit i Partisë Demokratike dhe juristët e tyre kanë depozituar në gjykatë për regjistrim statutin e ri, të cilin e miratoi në 1...
Tensionet në PD/ Gjashtë ambasadorë takojnë Bashën në selinë ‘e pushtuar’ nga Berisha.
KOMENT/ Ambasadorët e pesë vendeve, SHBA-së, Gjermanisë, Francës, Britanisë, Italisë dhe ai i BE-së ndodhen në takim me kreun aktual të PD-së, Lulzim Basha një ditë pas tensioneve të shtuar...
Basha: Sali Berisha dhe batalioni ‘non grata’ na kujtoi 97-ën.
“Me zellin e një ish-komunisti, me gjuhën e mashtrimeve dhe gënjeshtrave, po sjell me vete një batalion non grata-sh”. Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i është referuar mbledhjes së or...
“Berisha, minues i demokracisë”/ Basha flet për njerëzit ‘e armatosur’ në PD
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shprehur i bindur se me veprimet e tij ish-kryeministri, Sali Berisha është një minues i demokracisë, duke mbështetur kështu edhe deklarimet e ...
Basha-Berishës: ‘Ish- komunist, burracak, dështak! Për hallet e tij, është gati të shkatërrojë fëmijën e tij…’.
Basha reagon menjehere pas gjurulldise qe krijoji Berisha me te tijte ne seline e PD: 'Ne e dime, e njohim rrugën me të cilën do të drejtojmë këtë vend, ne do ta bëjmë sëbashku me gjithë shqipt...
PD kallëzon në SPAK 5 mbështetësit e Berishës: Falsifikuan vulën dhe logon e PD!
Lulzim Basha, kryetar i PD, ka kallëzuar në SPAK 3 deputetë të tij dhe 2 zyrtarë demokrat, për falsifikimin e vulës dhe simboleve të PD-së, në Kuvendin e Sali Berishës së 11 dhjetor. Report Tv ka ...
Faqja 5 prej 61« E para...34567...102030...E fundit »