Etiketa: bashkia

Bashkia thirrje banorëve të Durrësit: ‘Dilni nga shtëpia në ora 12:00 deri në 16:00, shembet pallati!’
Sot  u eshte bere thirre  me anë të një njoftimi zyrtar që banorët e lagjes nr.13 në zonën e plazhit në Durrës do të duhet të largohen nga banesat e tyre për 4 orë nesër pasi do të shembet një pal...
Bashkia Lushnjë/ Pas arrestimit të kryetarit Fatos Tushe, në pranga edhe ndihmësit e tij.
Nën akuzën 'abuzim me tenderat', në pranga  është vënë edhe Nënkryetari i Bashkisë Lushnje, Gentian Nushi dhe Drejtori i Prokurimeve, disa muaj poas arrestimit të kryetarit Tushe. "Në vazhdim t...
Në Tiranë ndizen, zyrtarisht, dritat për festat e fundvitit
Nga Pazari i Ri, kryetari i Bashkisё së Tiranёs, Erion Veliaj, ka çelur zyrtarisht siparin e festave të fundivitit, Krishtlindjen dhe Vitin e Ri. “E nisim nga Pazari i Ri ndriçimin e qytetit, m...
Shkelje me tenderin/ SPAK zbarkon në Bashkinë Durrës dhe arreston tetë vetë
Prokuroria e Posaçme në Republikën e Shqipërisë (SPAK) ka bërë me dije të premten e 29 tetorit, se abuzimi me tenderat në Bashkinë e Durrësit ka çuar në pranga dy punonjës të saj dhe 6 punonjës të...
Dhunohet kryetari i Bashkisë së Selenicës, Pëllumb Binaj. Policia arreston autorin
Kryetari i Bashkisë Selenicë, Pëllumb Binaj është dhunuar. Ai është goditur nga një 57-vjeçar me inicialet P.B. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në lagjen “Lirim”, Vlorë, pa...
LAJM I FUNDIT/ Operacioni i SPAK në Lushnjë, arrestohet Fatos Tushe, kryetar i Bashkisë dhe10 të tjerë.
Kryebashkiaku i Lushnjës Fatos Tushe, është arrestuar sot nga Policia, pasi Prokuroria Speciale SPAK ka firmosur urdhër-arreste për të dhe disa persona të tjerë, të dyshuar të gjithë si funksionar...
Kryebashkiaku i Mallakastrës qëndron në detyrë! Nuk është në kushtet e ndalimit për të ushtruar funksionet/ KQZ
Kreu i KQZ Ilirjan Celibashi, ka lexuar pak më parë vendimin e institucionit që ai drejton, për kryebashkikaun e Mallakastrës Qerim Ismailaj. Prokuroria e Përgjithshme gjeti se para vitit 2000, Is...
Gjykata Speciale dënon me 1vit burg ish-kryetaren e bashkisë Gjirokastër.
Zamira Rami, ish-kryetarja e bashkisë së Gjirokastrës me LSI-në, është shpallur fajtore dhe është dënuar për veprën shpërdorim detyre''  me 1 vit burgim. Rami pak ditë më parë pranoi gjykimin e sh...
Në Vlorë dështon mbledhja e Këshillit Bashkiak/ Bashkia mbyll sallën në teatrin “Petro Marko”
Sot ishte caktuar të mbahej në orën 10:00 mbledhja e Këshillit Bashkiak të Vlorës për t’i kërkuar llogari kryebashkiakut Dritan Leli në lidhje me shqetësimin e komunitetit vlonjat për gjendjen e s...
Lirimi i zyrave, Administrativja rrëzon Ilir Metën dhe FRD-në, pushohet çështja! Afatin e ankimimit Sali Shehu e kupton si shtyrje vendimi: Na dha 5 ditë kohë
TIRANË-Gjyqësori rrëzon 'grushtin e shtetit' që pretendoi Ilir Meta. Ditën e sotme Gjykata Administrative e Tiranës ka pushuar çështjen e ngritur nga Fryma e Re Demokratike, që kundërshton lirimin...
Faqja 1 prej 41234