Etiketa: bkh

Kim: 2021 viti i kthesës, prokurorët e SPAK u bënë heronjtë e rinisë, tmerri i kriminelëve e shpresa e vendit! Soreca: Magjistratët ishin nën presion nga krimi e politika, tani frika ka kaluar tek ata
Në një ceremoni të posaçme u certifikuan sot 28 agjentë të Byrosë Kombëtare të Hetimit. Në aktivitetin e shpërndarjes së certifikatave, ishin të pranishëm ambasadorja amerikane Yuri Kim, ambasador...
Certifikohen 28 hetuesit e BKH, drejtuesja Hajna: Hetimi do të jetë në nivele shumë të larta
Për drejtuesen e Byrosë Kombëtare të Hetimet, Aida Hajna, puna e hetuesve të rinj do të shtojë cilësinë e kryerjes së proceseve hetimore në nivelin më të lartë. Në fjalën e saj në ceremoninë e ...
Yuri Kim: ‘BKH në krah të FBI: Tmerr i kriminelëve që kishin menduar se nuk do të dënohen
  Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim, gjatë fjalës së saj në takimin e sotëm ku do të shëprndahen çertefikatat e hetuesve të BKH-së dhe SPAK falenderoi hetuesit dhe prokurorët për punën e palodhu...
BKH nis sekuestrimin e dosjeve në Prokurorinë e Gjirokastrës
Hetuesit e Byrosë Kombëtare të Hetimit kanë nisur punën me një operacion të parë të kryer në Prokurorinë e Gjirokastrës. Mësohet se me urdhër të prokurorëve specialë, hetuesit e BKH-së kanë zbarku...
Byroja Kombëtare e Hetimit nis të funksionojë, 28 agjentë shpërndahen në rrethe
Sot kanë nisur zyrtarisht punën  28 hetues të Byrosë Kombëtare të Hetimit. Hetuesit kaluan një sërë testesh si testi i logjikës së arsyetimit, testit fizik, hartimi i esesë, intervista e strukt...
Të hënën agjentët e BKH nisin punën/ Zv.ambasadori i SHBA, Smith: ‘Ditët e pandëshkueshmërisë së të pasurve dhe të fuqishmëve kanë mbaruar!’
Të hënën fillojnë zyrtarisht detyrën 28 hetuesit e BKH që kanë përfunduar trajnimin. Demian Smith, zëvendës ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Shqipëri ka mbajtur sot një fjalim në aktivitetin ...
Prezantohen 28 agjentë të ‘FBI’. Ambasadorja Yuri Kim takon Krajën dhe Hajnajn
Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka mbërritur sot në SPAK, ku po zhvillon një takim me kreun e SPAK Arben Kraja dhe drejtuesen e BKH-së, Aida Hajnajn. Ditën e sotme do të prezantohen 28 agjen...
Rihapja e garës për hetues në BKH, Ambasada e SHBA: Aplikoni, bashkohuni në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar
Disa ditë pas rihapjes së garës për hetues të Byrosë Kombëtare të Hetimit, Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, përmes një postimi në Facebook motivon gra dhe burra me gamë të gjerë prejard...
Kriteret për hetuesit e BKH-së, sipas modelit të FBI-së! Pompa, vrap sprint, e muskuj barku, vaksina, etj
SPAK, përmes një njoftimi ka sqaruar mënyrën e përzgjedhjes së aplikantëve në Byronë Kombëtare e Hetimi.  Me anë të një reagimi zyrtar, SPAK sqaron se kriteret për t’u bërë një hetues janë të v...
Të gjithë ‘vrapojnë’ në orët e fundit, shkon rreth 500 numri i aplikuesve për hetues në ‘FBI-në shqiptare’
Mesnata e ditës së sotme mbyll aplikimet për hetues në Byronë Kombëtare të Hetimit apo siç është quajtur ndryshe FBI-ja shqiptare, shumë aplikues kanë nxituar për tu bërë pjesë e kësaj strukture, ...
Faqja 1 prej 3123