Etiketa: britania

Raporti sekret trondit Britaninë, “40% e emigrantëve që mbërrijnë nga Franca me gomone janë shqiptarë”
Rreth 40% të gjithë emigrantët ilegalë që kalojnë me gomone dhe mjete të tjera lundruese ngushticën midis Francës dhe Britanisë së Madhe, në drejtim të kësaj të fundit, janë shtetas shqiptarë....
Gabriel Partos i BBC: ‘Berisha është forcë përçarëse në Shqipëri e rajon, kërcënim për Ballkanin’.
“Berisha është një forcë përçarëse në politikën Shqiptare dhe në kontekstin më të gjerë rajonal. Retorika nacionaliste e zotit Berisha, që kërkon të minojë përpjekjet e kryeministrit Rama për të r...
‘Non grata’ nga Britania/ Berisha: Vendimi u sponsorizua nga mafia shqiptare!
Pyetjes së gazetares së Report Tv Danjela Maloku për lidhjen mes shpalljes së tij ‘non grata’ nga Britania e Madhe dhe luftës kundër korrupsionit, Berisha tha se vendimi është financuar nga mafia....
Boris Johnson lufton, por goditet nga vala e re e dorëheqjeve
  Nga: Paul Seddon & Joshua Nevett/BBC Kancelari britanik, Boris Johnson po lufton për mbijetesë politike pasi dy nga ministrat e kabinetit sulmuan udhëheqjen e tij dhe dhanë dorëhe...
Britania nuk ndalet, dërgon 6 mijë raketa në Ukrainë, mes tyre dhe “armët e së ardhmes”
Britania e Madhe i dërgon Ukrainës edhe 6 mijë raketa të tjera dhe 25 milionë paund në mbështetje të luftës ndaj Rusisë. Sasia e fundit e armatimeve nga Britania ka pësuar një rri...
Kriza e karburantit në MB – 5 mijë shoferë shqiptarë gati “pa pagesë”
Nga Klevis Hoxhaj/AP Ambasadori i Shqipërisë në Mbretërinë e Bashkuar (MB), Qirjako Qirko, ka deklaruar për të përditshmen “The Guardian” se nëse qeveria britanike do të ketë nevojë, ...
Talibanët i thanë Shtypit Britanik: “Ne duam ligjin Islamik, dhe jo vetëm në Afganistan”
JACK MONTGOMERY   Talibanët thanë se duan ligjin islamik brenda dhe jashtë vendit dhe paralajmëruan forcat perëndimore se do të përballen me një moçal tjetër 20-vjeçar nëse rikthehen, n...
Lajme të fundit nga Britania dhe Bota mbi ‘çlirimin’ nga koronavirusi.
Britani: Qeveria ka planifikuar zbutjen e ‘lockdown’, por me faza. Kështu që Hapi i parë fillon të Mërkurën - por kur do të fillojë tjetri? Qeveria ka theksuar se ndryshimet varen nga shkall...
Britania mbërthehet me më shumë vdekje nga virusi; Johnson raportohet i qëndrueshëm
AP Britanikët po mbërthehet për më shumë javë në mbyllje ndërsa Kryeministri Boris Johnson kalon një ditë të katërt në kujdesin intensiv në një spital në Londër për trajtimin e infeksionit të t...
Boris Johnson ndalon Qeverinë e Mbretërisë së Bashkuar për në Davos: “Një konstelacion jahtëzakonisht i madh i egos”
  Nga: SIMON KENT, Breitbart, 17 Dhjetor 2019 As Kryeministri britanik i sapo rikthyer Boris Johnson apo ndonjë ministër i qeverisë nuk do të marrë pjesë në Forumin e ardhshëm Ekonomik ...
Faqja 1 prej 212