Etiketa: conte

Trump ndihmon Conten: “Nga SHBA 100 milion dollarë ndihmë mjekësore për Italinë”
Nga Shtetet e Bashkuara "mbi 100 milion dollarë ndihmë mjekësore për Italinë". Kjo u njoftua nga Presidenti Amerikan Donald Trump në konferencën e përditshme tashmë tradicionale për shtyp për Covi...
Coronavirusi: BE mund të dështojë, paralajmëron Giuseppe Conte i Italisë
Nga Mark Lowen, Korrespondent i BBC Romë Kryeministri i Italisë i ka thënë BBC-së se Bashkimi Evropian rrezikon të dështojë si një projekt në krizën e koronavirusit. Giuseppe Conte thotë se ...
Ekipi me 30 mjekë për të ndihmuar Italinë/ Conte poston videon dhe falenderon me flamurin shqiptar
ITALI- Një ditë pasi qeveria shqiptare dërgoi në Bergamo një skuadër prej 30 mjekësh e infermierësh për t’ju bashkuar bluzave të bardha në vijën e parë të luftës kundër COVID-19, vjen një reagim...
Merkel: Nëse s’hapim negociatat me Shqipërinë, do të hapet një boshllëk…
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka nënvizuar edhe një herë rrezikun e ndikimit të aktorëve të tjerë, përfshirë Rusinë në Ballkanin Perëndimor. Nga Roma ku ndodhet për një vizitë zyrtare, Merk...
Kryeministri Italian për Alvinin: “Do të jetojë sërish fëmijërinë e tij, larg bombave dhe luftërave”.
Giuseppe Conte shkruan: Kthimi i Alvinit në shtëpi është një nga ato histori që të mbush zemrën. Fëmija shqiptar, për vite me radhë në një kamp refugjatësh në Siri, në orët e ardhshme më në fun...
Rama, vizitë zyrtare në Itali, e dyta si kryeministër
Takim me Conte për integrimin dhe marrëdhëniet dypalëshe Kryeministri Edi Rama është takuar në Romë me homologun e tij italian Giuseppe Conte. Pas takimit dy palësh, 2 Kryeministrat dolën në nj...
Kryeministri italian Conte: ‘Nëse nuk hapen negociatat, do të mbahet mend si gabim historik’.
Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte, i cili para pak ditësh ishte në një vizitë zyrtare në Shqipëri ka folur para mbledhjes së Këshillit në Bruksel. Conte u shpreh se mos hapja e negociatave...
Kryeministri italian, Conte: Maxhoranca t’i ofrojë platformë opozitës, dialogu të zhvillohet pa kushte.
Për Italinë, kriza politike në Shqipëri duhet të zgjidhet nga aktorët e brendshëm. Në konferencën e përbashkët me homologun Edi Rama në Tiranë, kryeministri Guiseppe Conte kërkoi nga mazhoranca që...
Rama dhe Conte në konferencë për shtyp, Kryeministri: Ishte një moment i rëndësishëm ky i ditës së sotme
Ka përfunduar takimi midis Kryeministrit, Edi Rama dhe homologut italian Giuseppe Conte pas më shumë se një ore takim që patën kokë më kokë. Vizita e kryeministrit italian vjen pak ditë para ve...
Kryeministri Italian sulmon frikshëm Salvinin dhe…, ‘bye, bye!’.
( FOTO: Kryeministri Conte mban fjalimin në Senat i rrethuar nga Metteo Salvini dhe Luigi Di Maio)/ Pas një sulmi të ashpër mbi partnerin në koalicion, Matteo Salvini, kryeministri i Italisë, G...
Faqja 1 prej 212