Etiketa: demokratet

Trump paralajmëron “dhunë nga të majtët” nëse Demokratët fitojnë zgjedhjet ‘mid- term.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka paralajmëruar se politikat e tij do të përmbysen ‘dhunshëm’ në qoftë se Demokratët do të fitonin zgjedhjet mid- term të Nëntorit. Ai iu tha l...
James Comey paralajmëron demokratët kundër socializmit: ‘Ju lutem, mos humbni logjikën’
Nga:  Fox News Ish-drejtori i FBI-së, James Comey,eshte kthyer përsëri në mish mashin- politik përmes Twitter të Dielën, duke paralajmëruar Demokratët që të mos "vrapojnë drejt të majtës social...
Ikja nga demokratët, shuplaka e fundit për Hillary Clinton & Co.
Nga: Glauco Maggi/ Libero Quotidiano.it/ Brandon Straka është demokrat, homoseksual i deklaruar, stilist parukier, aspirant aktor, newyorkez, dhe në vitin 2016 votoi për Hillary Clinton. Gji...
‘Shikoje këtë, Trump!’: Demokrati puth partnerin e të njëjtit seks në spotin elektoral. VIDEO
-Zoti Richard Madaleno,  duke garuar për guvernator të Maryland, puthi burrin e vet në TV- Një kandidat Demokrat ka bërë hisotri duke u shfaqur në një spot të fushatës elektorale që  besohet se...
Demokratët ngrenë padi ndaj Rusisë, presidentit Trump dhe Wikileaks.
Partia Demokratike në Shtetet e Bashkuara po ngre padi kundër Rusisë, fushatës zgjedhore të Trump dhe kundër Wikileaks. Dosja që po përgatisin Demokratët do të përmbajë konsperacionin për dëmtimin...
‘DACA nuk mjafton”. Celulat e Soros tani iu sulen aleatëve, opozitës Demokrate në Shtetet e Bashkuara.
-“Në qoftë se Chuck (Schumer) nuk do të na lejojë të ëndërrojmë, ne nuk do ta lëmë atë të flejë!”, brohoritën aktivistët e alienëve ilegal- Aktivistët e organizatave të financuara nga George So...
Donald Trump: Bllokimi i Demokratëve, një ‘dhuratë e bukur’ për një- vjetorin e Presidentit.
Presidenti Donald Trump tha me ironi se Demokratët i kishin dhënë një dhuratë politike pasi votuan kundër projekt- ligjit që do të financonte qeverinë, natën e të Premtes. “Ky është një vjetori...
Berisha thotë se qeveria po seleksionon demokratet që t’i largojë nga vendi
Ish- kryeministri Sali Berisha shkruan se Edi Rama dhe pushtetarët e tij po largojnë me çdo lloj mënyrë demokratët dhe familjet e tyre. Sipas Berishës një valë terrori ndaj demokratëve për t’i lar...
Liberalët vihen në mbrojtje të Comey. Tom Perez- kryetar i Demokratëve iu bashkohet protestave para Shtëpisë së Bardhë.
Kryetari i Komitetit Nacional Demokratik (DNC) - Tom Perez iu bashkua protestave jashtë Shtëpisë së Bardhë, ndërsa liberalët janë mbledhur në protestë kundër vendimit të Donald Trump për largimin ...
SCHWEIKART: Demokratët e Amerikës janë në gjendjen më të keqe që është menduar ndonjë herë.
 (FOTO: Larry Schweikart- historian dhe profesor, autor librash)/ Larry Earl Schweikart është profesor dhe historian amerikan në Universitetin Dayton, autor i disa librave; libri më i njohur i ...
Faqja 3 prej 41234