-Zoti Richard Madaleno,  duke garuar për guvernator të Maryland, puthi burrin e vet në TV-

Një kandidat Demokrat ka bërë hisotri duke u shfaqur në një spot të fushatës elektorale që  besohet se është e para në tiparet e Shteteve të Bashkuara kur puthen publikisht brenda të ët njëjtit seks.

Richard Madaleno, i cili po garon në primaret e partisë për guvernator të shtetit në Maryland, ka puthur burrin e tij, Mark Hodge, dhe pastaj ka thënë: “Merre këtë, Trump, Trump!”

Spoti i transmetuar në zonën e Uashingtonit gjatë një segmenti në Fox Neës në show-n ‘Fox & Friends’, të cilin dihet se e shikon presidenti Trump.

Në spot,  Madaleno thotë: “Unë po garoj për guvernator që të përhap rezultat progresiv dhe të duroj Donald Trump. Kjo është çfarë kemi bërë dhe që e xhindosin atë”.

Video, gjithashtu është postuar në kanalet e mediave sociale, me Madaleno që u bën thirrje mbështetësve që ta shpërndajnë videon me shënimin “Mbaje këtë, Trump!”.

Primaret e 26 qershorit do të zgjedhin Demokratin që do të garojë kundër Republikanit në detyrë, Larry Hogan.

Veritas.com.al/