Etiketa: dylgjeri

Trajnimi i LGBT vijon…
Nga: Ylli Dylgjeri/ Pavarësisht se në disa shkolla i kanë bërë embargo komunitetit Gay, ne dashamirësit e këtij komuniteti do të vazhdojmë trajnimin në FB me disa tema. Tema 1 LGBT janë xhelo...
Isa erdhi me kalë, dhe pa taksa
Nga: Ylli Dylgjeri/ Kosovarë, shaloni kuajt. Ma lirë ju del me kalë! Edhe Is Buletini me kalë erdhi në Shqipëri. Ja ç'thotë kronikani: Po më duket se po e shoh Isain! Mbërrijti, i lumi, nja d...
Krimi është një hap përpara
Nga: Ylli Dylgjeri/ Pse s’po kapen autorët e kokainës? Nuk kapen, e s'do të kapen. Jetojmë në kohë të tjera. Krimi është gjithmonë një hap përpara. Krimi nuk shihet lehtë me sy. Krimi është sofi...
100 like dhe 100 komente për Teatrin e Ri
  Nga: Ylli Dylgjeri/ Thuhet se është ende një projektide. Nderkohe, Artisti i Madh Robert Ndrenika botoi nje takim informues rreth ketij debati me Kryetarin e Bashkisë se Tiranes Erion Vel...
Zgjerimi i BE ?
Zgjerimi i BE ? BE shpërndan tekstin e Strategjisë së Zgjerimit. 1.Teksti duhet të mësohet përmendësh dhe të këndohet çdo vakt, para dhe pas buke. Veritas.com.al/...
Pas vitit ‘Skënderbeu’, gati për vitin “Baton Haxhiu”
Nga: Ylli Dylgjeri/ “Mund të them se unë jam treguar paksa modest, sepse vlerësimin tim e kam përkufizuar në suaza nacionale, pra s’kam dalë përtej Shqiptarisë. Sepse thellë në vete, unë e njoh vet...
Seriozisht, Dylgjeri!
Nga Ylli Dylgjeri/ I nderuar zoti Lu, U njohëm sërish me Tik-Takun Tuaj. Nxitja Juaj sot, në fund të Janarit, sigurisht është përgjegjshmëri. Por...po e latë edhe pak situatën kështu në Drejtës...
Dy esse nga Dylgjeri: ‘Skënderbeu te Nënë Tereza’ dhe ‘LIBRA pa libra’.
1. Skënderbeu te Nënë Tereza: Zot na ruaj mendtë ç’do na dëgjojnë veshët. Këtë vit për Skënderbeun? Marrëzira e të pavërteta pa fund... Ja p.sh., kjo foto do të shoqërohet me diçiturën: Skënde...
Dylgjeri, Burgu dhe Strasburgu
“Ky vend është i çuditshëm”- ka reaguar publicisti Dylgjeri- pas vendimit të Gjykatës së Strasburgut për dëmshpërblimin e  pallatit të Vlorës me 13 milionë euro nga fondet e publikut. ‘Ky është...
Të ndreqim Amerikën! Cc: Për dijeni Ambasadës së SHBA, Tiranë
Nga: Ylli Dylgjeri/ Boll u morëm më me këtë vend! Nuk bëhet këtu. Boll u morëm me njeri- tjetrin! Nuk bashkohemi. Boll u morëm me Vettingun! Nuk vettohemi. Boll u morëm me PPP-në! Nuk P......
Faqja 1 prej 41234