Etiketa: erdogan

Rama kërkon ndihmë nga donatorët e Erdogan:“ Dëmi i papërballueshëm vetëm nga ne”
Edi Rama ju drejtua disa herë librit të shenjtë të myslimanëve, Kuranit, për t’i shprehur Turqisë falenderimet për mbështetjen e treguar në operacionet e kërkim-shpëtimit pas tërmetit të 26 Nëntorit...
Erdogan inauguron në Kembrixh “xhaminë e parë ekologjike të Evropës”
-Vizita e Presidentit Erdogan në Kembrixh u shoqërua si nga tubimet e mbështetësve të tij si edhe nga manifestime kundër tij- Nga: Gerry Freda  Në Mbretërinë e Bashkuar sapo ka ndodhur përur...
Turqia dërgon ekipet e kërkim-shpëtimit/ Erdogan: Botës Islame i bëj thirrje të mbështesë Shqipërinë
Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan ka bërë të ditur se pas lajmit të tërmetit ka biseduar dy herë me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Erdogan theksoi se i ka dërguar ngushëllimet kryemin...
Donald Trump: ‘Jam shumë i zënë’ për t’u marrë me dëgjesat ‘e bezdisshme’ të impeachment-it.
Breitbart News/ Presidenti Donald Trump tha të Mërkurën se është shumë i zënë për të ndjekur dëgjesat e para publike për impeachment. Deklaratën ai e bëri teksa mikpriste presidentin Turk, Rece...
Erdogan shkon në Shtëpinë e Bardhë javën e ardhshme
Presidenti amerikan, Donald Trump do të takohet javën e ardhshme me homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan. Takimi i tyre vjen në kohën e tensionimit të marrëdhënieve mes të të dyja shteteve a...
Turqia kap gruan e Abu Bakr al- Baghdati/ Presidenti Erdogan
ANKARA, 6 Nëntor (Reuters) – Turqia ka kapur gruan e Abu Bakr al-Baghdadi, tha të Mërkurën President Tayyip Erdogan, më shumë se një javë pasi ish lideri i Shtetit Islamik vrau veten gjatë një sul...
Erdogan kërcënon se do të rinisë sulmin kundër Kurdëve; ora e fundit është sot në 19:00
Presidenti i Turqisë ka kërcënuar se do të rifillojë një sulm tjetër në veri-lindje të Sirisë paçka se luftëtarët Kurdë janë tërhequr nga kufiri para mbarimit të armëpushimit. Deri 1,300 anëtar...
Trump kërcënon të “shkatërrojë” ekonominë e Turqisë nëse bën ndonjë gjë “jashtë limiteve” në Siri
Presidenti Donald Trump mbrëmë mbrojti vendimin e administratës së tij për tërheqjen e trupave amerikane nga Siria veriore dhe paralajmëroi Turqinë që ai "do ta shkatërrojë dhe do ta shuajë plotës...
Erdogan do të takohet me Trump në SH.B.A. për të diskutuar për “zonën e sigurt” të Sirisë: Presidenca Turke
  Ankara (AFP) - Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe homologu amerikan Donald Trump ranë dakord gjatë një telefonate për t'u takuar në Uashington muajin tjetër për të diskutuar një "z...
Pasojat e humbjes së Erdogan nuk do të jenë të mënjëhershme
Nga: Mauro Indelicato "Kush ka Stambollin ka Turqinë": kjo fraze e prononcuar nga Presidenti Erdogan gjatë fushatës elektorale të marsit tingëllon në veshët e shumë votuesve dhe rrezikon të bëh...
Faqja 1 prej 612345...E fundit »