Etiketa: is_tag

Erdogan flet para 522 apartamenteve të ‘tërmetit’ dhe thotë se u qëndruam pranë si “vëllai pranë vëllait, kur ka nevojë!’.
Presidenti i Turqisë, Reccep Tayyip Erdogan, pas mbërritjes në Shqipëri, mëngjesin e 17 janarit, ka marrë pjesë në ceremoninë e shpërndarjes së çelësave të banesave në Kurbin, të rindërtuara pas t...
Rama nga Laçi: Erdogan e mbajti fjalën për ‘vëllezërit’ shqiptarë, njësoj si Profeti Muhamed.
Presidenti i Turqisë, Reccep Tayyip Erdogan, pas mbërritjes në Shqipëri, mëngjesin e 17 janarit, ka marrë pjesë në ceremoninë e shpërndarjes së çelësave të banesave në Kurbin, të rindërtuara pas t...
Erdogan u dorëzon çelësat e banesave të reja banorëve në Laç.
Presidenti i Turqisë, Reccep Tayyip Erdogan, pas mbërritjes në Shqipëri, mëngjesin e 17 janarit, ka marrë pjesë në ceremoninë e shpërndarjes së çelësave të banesave në Kurbin, të rindërtuara pas t...
Erdogan mbërrin në Rinas, pritet me ceremoni zyrtare dhe përqafime nga Rama
Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan teksa pritet të mbërrijë në aeroportin e Rinasit rreth orës 09:20, me dhjetëra qytetarët kanë dalë rrugë me flamuj turk dhe shqiptar në duar dhe foto të Erdoga...
Erdogani vjen në Shqipëri, vizita 13 orë nga Tirana në rrugët e qytetit të ri të Laçit.
Flamurët e Shqipërisë dhe Turqisë janë vendosur në shtyllat e ndriçimit në kryeqytet dhe në rrugën kryesore të Laçit. Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan do të filloje vizitën sot vendin ton...
NGA ERDOGAN TE ORBAN, JA AKSI ANTI SOROS
Roberto Vivaldelli Kaq të ndryshëm, kaq të ngjashëm, kryeministri hungarez Viktor Orban dhe presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan kanë diçka të përbashkët: të dy e shohin financierin liberal Geo...
ÇFARË ZBULON VËRTET ZEMËRIMI I ‘SULLTANIT’
Nga: Lorenzo Vita Kërcënimi është nga ato që mund të shkaktojë një incident të vërtetë diplomatik. Në fakt, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan tha se i kërkoi Ministrit të Jashtëm të konsider...
Kryetari i Bashkisë së Stambollit dhe sfiduesi i mundshëm i Erdoganit, përballet me burgun
Nga: Selcan Hacaoglu (Bloomberg) - Prokurorët turq po kërkojnë një dënim me burg për kryetarin e opozitës popullore kryetar i Bashkise të Stambollit - një sfidues i mundshëm i ardhshëm i Presid...
Rama vizitë në Turqi me ftesë të Erdogan, pritet nënshkrimi i disa marrëveshjeve
Kryeministri Edi Rama, do të zhvillojë sot një vizitë zyrtare në Turqi, me ftesë të presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdoğan. Takimet që do të zhvillohen në kuadër të vizitës më 6-7 janar, m...
Charlie Hebdo: Turqia zotohet për veprim ligjor mbi karikaturën e Erdoganit
Turqia është zotuar të ndërmarrë "veprime ligjore, diplomatike" mbi një karikaturë të Presidentit Rexhep Tajip Erdogan në revistën Franceze Charlie Hebdo. Karikatura përshkruan presidentin e Tu...