Etiketa: foto

Foto e javës: Politikanë, si kanë qenë e si janë.
Pamjet tregojnë si ishin rreth para një dekade personalitete të njohur të politik.   Angela Merkel Donald Trump Xi Jinping Theresa May Vladimir Putin ...
FOTO E PËRGJIME/ Nuk po u shohin më sytë… Miqtë ngatërrohen me armiqtë, mbetjet me ‘heronjtë’.
Nga L. Skiro/ Na e shpifën, më në fund! Njëri nxjerr foto sot, tjetri pas pak. Tjetri nxjerr video nesër, tjetri pas pak... Njëri tregon ‘zorrët’ sot, tjetri tregon ça ka në bark e nën bark nes...
Trump në G7: Kush është kush në këtë foto të postuar nga Merkel?
  Ishte parashikuar të ishte një samit i tensionuar dhe i vështirë ky i G7. Foto që ka postuar në Instagram kancelarja Gjermane, Angela Merkel duket se ka kapur pikërisht këtë moment. N...
FOTO: Orë pas ore gjatë ditës së trazirave në Gaza ku vdiqën 58 palestinezë
E hëna ishte ditë vdekjeje që i ktheu trazirat e dhunshme në kufirin e rripit të Gaza-s me izraelitët, siç kishin ndodhur të paktën dy muaj të kaluar. Protestat palestineze morën zjarr nga hapj...
Sa tension, aq edhe pikante sot seanca e Kuvendit. Ja fotot:
Seanca plenare e Kuvendit sot ka pasu ulje- ngjitje në tensione të egra. Është përjashtuar nga seanca dhe është gjobitur kryetari i Grupit Parlamentar të PD; janë sharë me fjalët e fundit Ruçi i P...
FOTO: Hyrja për në Vlorë, siç nuk e keni parë kurrë. Ku është Mifoli?…
(FOTOT: Nga Gent Shkullaku, LSA)/ Vjosa, që gjatë natës, ka çarë argjinaturën në afërsi të urës së Mifolit dhe ka vërshuar drejt fshatrave Fitore, Bishan, Ferras, Poro dhe Frakull. 300 banesa nd...
FOTO E ÇMUAR: Tentativa për arratisje dhe kapja e At Zef Pllumit në shpellë
Është rasti për një falënderim publik ndaj studiuesit Kastriot Dervishi për zbulimin e vlerave të rralla, foton e At Zef Pllumit, kur po arratisej nga diktatura komuniste në vitin 1997. Marashi...
Sulmi kundër Barcelona Las Ramblas në FOTO.
Fotot nga vendi i ngjarjes pasi një kamion mori përpara turmat e njerëzve në zonën më të populluar turistike, Las Ramblas. Policia kontrollon zonen pasi besohet se agresoret jane larguar me...
Fotografia e Gent Shkullakut mbi zjarret, ndër 20 fotot më të mira në botë
Protestat në Nairobi, zjarret në Europë, kampionate botërore të atletikës dhe sulmet ajrore në Siri –janë lajmet e javës së kapur nga fotoreporterët më të mirë në botës pasqyruar nga “The Guardian...
Rama shuan kurreshtjen e mediave: “Ja pse nuk isha në foton familjare të Podgoricës”.
Mungesa e Edi Ramës në momentin e fotos familjare në samitin e kartës së Adriatikut në Podgoricë, është komentuar nga mediat kryesore në Serbi, përfshi agjencinë e lajmeve Tanjug, B92, gazetën Bli...
Faqja 1 prej 212