Etiketa: foto

(FOTO) Si reagoi Trump kur raketat e Iranit sulmuan bazat amerikane
Shtëpia e Bardhë publikoi një foto të presidentit Trump dhe ekipit të tij të sigurisë, fill pasi Irani sulmoi dy baza amerikane në territorin e Irakut, si shenjë hakmarrjeje për vrasjen e gjeneral...
Në foto tërmeti që goditi sot vendin tonë, dëshmi të rënda/
Dëme të mëdha ka shkaktuar tërmeti i sotëm, kryesisht në zonën e Durrësit, qytet më afër lëkundjeve të forta. Fotot dëshmojnë ngjarjen ...
Foto Obama-Rama, PD ka 9 pyetje për Prokurorinë e Përgjithshme
Në kërkesën e PD që prokuroria të nisë hetimet për foton e kryeministrit Edi Rama me ish-presidentin e SHBA, Barack Obama, në vitin 2012, ku demokratët pretendojnë për financim të paligjshëm në sh...
Foto e javës: Politikanë, si kanë qenë e si janë.
Pamjet tregojnë si ishin rreth para një dekade personalitete të njohur të politik.   Angela Merkel Donald Trump Xi Jinping Theresa May Vladimir Putin ...
FOTO E PËRGJIME/ Nuk po u shohin më sytë… Miqtë ngatërrohen me armiqtë, mbetjet me ‘heronjtë’.
Nga L. Skiro/ Na e shpifën, më në fund! Njëri nxjerr foto sot, tjetri pas pak. Tjetri nxjerr video nesër, tjetri pas pak... Njëri tregon ‘zorrët’ sot, tjetri tregon ça ka në bark e nën bark nes...
Trump në G7: Kush është kush në këtë foto të postuar nga Merkel?
  Ishte parashikuar të ishte një samit i tensionuar dhe i vështirë ky i G7. Foto që ka postuar në Instagram kancelarja Gjermane, Angela Merkel duket se ka kapur pikërisht këtë moment. N...
FOTO: Orë pas ore gjatë ditës së trazirave në Gaza ku vdiqën 58 palestinezë
E hëna ishte ditë vdekjeje që i ktheu trazirat e dhunshme në kufirin e rripit të Gaza-s me izraelitët, siç kishin ndodhur të paktën dy muaj të kaluar. Protestat palestineze morën zjarr nga hapj...
Sa tension, aq edhe pikante sot seanca e Kuvendit. Ja fotot:
Seanca plenare e Kuvendit sot ka pasu ulje- ngjitje në tensione të egra. Është përjashtuar nga seanca dhe është gjobitur kryetari i Grupit Parlamentar të PD; janë sharë me fjalët e fundit Ruçi i P...
FOTO: Hyrja për në Vlorë, siç nuk e keni parë kurrë. Ku është Mifoli?…
(FOTOT: Nga Gent Shkullaku, LSA)/ Vjosa, që gjatë natës, ka çarë argjinaturën në afërsi të urës së Mifolit dhe ka vërshuar drejt fshatrave Fitore, Bishan, Ferras, Poro dhe Frakull. 300 banesa nd...
FOTO E ÇMUAR: Tentativa për arratisje dhe kapja e At Zef Pllumit në shpellë
Është rasti për një falënderim publik ndaj studiuesit Kastriot Dervishi për zbulimin e vlerave të rralla, foton e At Zef Pllumit, kur po arratisej nga diktatura komuniste në vitin 1997. Marashi...
Faqja 1 prej 3123