Etiketa: france

Dolën në audio-përgjime, arrestohen në Francë dhe Gjermani 2 ish-truprojat e Saimir Tahirit
Arrestohen dy ish- truprojet e ish ministrit Saimir Tahiri, Hekuran Marku dhe Agustin Deda; të vendosur në kërkim ndërkombëtar prej një muaji e gjysmë si të dyshuar për trafik droge, pasi dolën në...
Zgjedhjet në Francë: Fronti Kombëtar i Le Pen dështon, bie edhe partia e Macron.
Franca ka mbajtur raundin e dytë të zgjedhjeve rajonale, me Frontin National (RN) të djathtë ekstreme të Marine Le Pen përsëri duke dështuar që të marrë pushtetin askund. Partia e Presidentit E...
Edi Rama në Francë, i ftuar nderi nga Instituti Francez i Marrëdhënieve Ndërkombëtare në “Dreka Debat”
Kryeministrin Edi Rama ndodhet në Francë, ku do të zhvillojë takime me disa zyrtarë të lartë të shtetit francez, me synimin për të marrë “OK” për hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Er...
Rama mbërrin në pallatin Élysée, pritet nga Macron! Drekë pune mbi marrëdhëniet bilaterale dhe planin Europian të Investimeve në Ballkan
Kryeministri Edi Rama kaudhëtuar  sot në Francë dhe është takuar me Presidentin francez, Emmanuel Macron për një drekë pune. Macron e ka pritur kryeministrin Rama në pallatin Élysée, ku do të z...
Nicolas Sarkozy, ish president i Francës dënohet me 3 vjet burgim
Ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy është dënuar me tre vjet burg për korrupsion. Sarkozy, do të kryejë vetëm 1 vit të dënimit, pasi 2 janë pezulluar. Ish-presidenti u shpall sot fajtor nga ...
VARIANTI RI I CORONAVIRUSIT PARAQITET NË FRANCË
Franca ka konfirmuar rastin e parë në vend të variantit më ngjitës të koronavirusit të identifikuar kohët e fundit në Britania e Madhe Ministria franceze e shëndetësisë tha se personi ishte një...
Tronditet sërish Franca, vriten 3 oficerë policie që ndërhyjnë në një konflikt.
Një person ka qëlluar për vdekje 3 oficerë policie dhe plagosur një tjeter, të tre ishin thirrur për një incident. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin e vogël Saint-Just në Francën qendrore. ...
Masakër në Nice: Në zemër të Notre- Damë terroristi vret tre vetë dhe thërret ‘Allahu Akbar’; gruas i pritet koka
Tre persona janë vrarë në një sulm me thikë në qytetin francez të Nicës, tha policia. Kryebashkiaku i Nicës, Christian Estrosi tha se gjithçka tregonte për një "sulm terrorist në zemër të bazil...
Charlie Hebdo: Turqia zotohet për veprim ligjor mbi karikaturën e Erdoganit
Turqia është zotuar të ndërmarrë "veprime ligjore, diplomatike" mbi një karikaturë të Presidentit Rexhep Tajip Erdogan në revistën Franceze Charlie Hebdo. Karikatura përshkruan presidentin e Tu...
Pas pesë vjetësh zgjohet Charlie Hebdo: 14 të dyshuar në gjyq për masakrën në Paris.
Katërmbëdhjetë persona janë duke u gjykuar në Francë për sulmin vdekjeprurës në revistën satirike Charlie Hebdo që ndodhi në vitin 2015. Shumica e bashkëpunëtorëve të dyshuar janë në gjykatë në...
Faqja 2 prej 2612345...1020...E fundit »