Etiketa: grupi-parlamentar

Alibeaj mbledh Grupin Parlamentar të PD, Rithemelimi konfirmon bojkotin.
Siç edhe ishte paralajmëruar, kryetari i grupit parlamentar të PD-së, Enkelejd Alibeaj ka thirrur sot në orën 14:00 një mbledhje të deputetëve për të diskutuar për procedurën e zgjedhjes së Presid...
Berisha i kërkon dorëheqjen si kreu i Grupit Parlamentar: Ke paditur PD në gjykatë!
Dorëheqja e Lulzim Bashës nga drejtimi i PD nuk e ka ndihmuar partinë, deri më tani, të gjejë rrugën e bashkimit. Mbledhja e Grupit Parlamentar, që u hap nga Sali Berisha, ka nisur me debate të fo...
PD mbledh për të dytën herë brenda ditës grupin parlamentar sot
Grupi parlamantar i Partisë Demokratike do të mblidhet sërish sot, për të dytën herë brenda ditës.  Burime për Gazetën Shqip bëjnë me dije se mbledhja do të zhvillohet pas përfundimit të seancës ...
Berisha hyn i paftuar në mbledhjen e grupit parlamentar.
Partia Demokratike ka mbledhur mëngjesin e sotëm grupin parlamentar, të thirrur nga kryetari i grupit Enkelejd Alibeaj, ku për herë të parë ka marrë pjesë edhe Sali Berisha, megjithëse është përja...
Nesër mbledhja e grupit të PD, Berisha i pa ftuar por thotë se: ‘Jam i pari që do të shkoj’.
Pasi takoi disa antarë të Komisionit të Rithemelimit, ish-kryeministri Sali Berisha ka dhënë një deklaratë për mediat. Në fjalën e tij para gazetarëve, Berisha ka theksuar që i pari që do të je...
Deputeti socialist uroi 28 Nëntorin me foton Enver Hoxhës/ Balla: ‘Po verifikojmë dhe ndëshkojmë sipas kodit të etikës’.
Kryetari i grupit parlamentar të Partisё Socialiste, Taulant Balla pas nderimeve pёr festёn e 29 nёntorit, në varrezat e dёshmorёve nё qytetin e Fierit, ka reaguar rreth veprimit të deputetit soci...
Aleatët shkëputen nga PD, krijojnë grup të ri parlamentar/ Shehi: Po bëhen gjëra poshtë tavoline
Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ka konfirmuar se janë në bisedime me aleatët e tjerë të vegjël për të formuar një grup të ri parlamentar. Shehi tha se sot aleatët kanë zhvilluar takimin e parë, ...
Basha bën thirrje për “përballje” dhe thotë se ‘dita është më afër’ se sa e mendoni.
Kryetari i Partisë Demokratike ka mbledhur sot grupin parlamentar për të diskutuar mbi aksionin opozitar në ditët në vijim. Në media janë transkriptuar disa nga deklaratat që ka bërë kryetar i ...
HAP PAS HAPI ME KRIZËN POLITIKE/ Shuhet kureshtja mbi mbledhjen e grupit parlamentar të PD
(FOTO: Arkiv)/ Në mbledhjen e grupit parlamentar të PD nuk ka pasur asnjë moment të kthimit pas porsa i përket qëllimit të realizimit të zgjedhjeve të lira e të ndershme. Lulzim Basha, kryetar ...
Bojkot apo jo bojktot? PD në dilema.
Nga: Veritas.com.al/ Sot Partia demokratike kishte një ditë të ngarkuar me axhendë. Fillimisht takimi me aleatët e mundshëm për të parapritur një rrezik të mundshëm të manipulimit të zgjedhjeve...