Etiketa: hajdari

Hajdari u shpreh se mund ta vrasin, Ruçi: Kërkesën ia kam dorëzuar Ministrisë së Brendshme
Rudina Hajdari u shpreh sot në parlament se ka marrë kërcënim në ambientet e parlamentit dhe kërkoi nga kryetari Gramoz Ruçi që të merren masa para se të ketë viktima. Ruçi u shpreh se kërkesën...
Militantët e PD djegin shkollën historike të Shkodrës. Rudina Hajdari: ‘Do të jap pagën time për riparimin e shkollës’
Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar nëpërmjet një postimi në Facebook, pas pamjeve të mbrëmshme ku disa militantë i vunë flakën një shkolle në Shkodër me qëllim djegien e materialeve zgjedhore që ...
Deputetët e rinj plotësojnë postet drejtuese në Kuvend; Rudina Hajdari- kryetare e Integrimit
Maxhoranca ka zgjedhur sot drejtuesit e Komisioneve Parlamentare që do të drejtohen nga ‘opozita e re”. Gjithashtu është zgjedhur me 92 vota pro edhe Myslim Murrizi si nënkryetar i Kuvendit të Shq...
Rudina Hajdari: ‘Mes jush ka marrëveshje, ju mbani PD-në dhe PD mban PS-në’
Deputetja Rudina Hajdari ka marrë fjalën në parlament. Ajo e nisi fjalën e saj me kritika ndaj socialistit Damian Gjiknuri. “Doja të flisja për një kërkesë që deputeti Damian Gjiknuri ka bërë q...
Soreca i BE në shoqëri të deputetes Hajdari: Opozita- për të ardhur keq!
Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca ishte në Vaun e Dejës së bashku me deputeten e PD, Rudina Hajdari, e cila nuk e la mandatin e saj si deputete. Për mandatin ajo kërkoi ko...
Bie ‘dekreti’ i Këshillit të Hasit për dekorimin e Gafurr Mazrekut
Shpallja “Qytetar Nderi “ pas vdekjes për ish-deputetin Gafurr Mazreku në Has është rrëzuar nga Prefekti i qarkut të Kukësit, Zenel Kuçana. Në një deklaratë publike, Kuçana sqaroi se vendosi të...
UPDATED: Gafur Mazreku shpallet ‘Qytetar nderi’ në Has. Rama: “Ky është turp! Kush i bën këto?”.
( FOTO: Arkiv i vitit 1997)/  Këshilli Bashkiak i Hasit ka votuar propozimin për të shpallur “Qytetar Nderi”ish- deputetin socialist Gafur Mazreku. Mazreku, i cili ka ndërruar jetë, njihet për ...