Etiketa: hapen-qendrat-e-votimit

Numërohen 1572 kuti nga 53 72. Kryeson PS me 75 mandate, PD- 41, LSI- 20
Deri tani në gjithë vendin janë numëruar 1572 kuti votimi nga nga 5372 gjithësej. Deri tani kreyson Partia Socialiste me rreth 50 përqind, e ndjekur nga PD me 28 për qind dhe LSI me 15 për qind...
Zgjedhjet në Amerikë: Në Florida hapen qendrat e votimit.
  Qendrat e votimit në Florida, shteti kyç në betejën për fitore në zgjedhje, u hapen për votimet e para. Në këtë shtet Hillary Clinton dhe Donald Trump ndodhen ngjitur sipas sondazheve. ...