Etiketa: impeachment

Kryegjyqtari John Roberts, antarët e jurisë betohen ndërsa hapet gjyqi i impeachmentit të Trump
Gjyqi për impeachmentin e Presidentit Trump filloi në Senat të enjten ndërsa Kreu i Gjyqësorit John Roberts dhe 99 nga 100 senatorët që do të shërbejnë si anëtarë jurie u betuan. (Sen. Jim Inhofe, R...
Dhoma transmeton nenet e impeachmentit të Trump në Senat, duke i hapur rrugë gjykimit historik
Kryetarja e Dhomës Nancy Pelosi, D-Calif., të Mërkurën nënshkroi nenet zyrtarë të impeachmentit të sjella muajin e kaluar kundër Presidentit Trump dhe Demokratët e Dhomës kanë dërguar nenet në një p...
Avokatët skolastikë të të majtës i japin Pelosit një ide të re mbi Impeachmentin.
Nga: JOEL B. POLLAK Demokratët dhe avokatet skolastikë të krahut të majtë po debatojnë për një ide të re të lançuar në Washington Post të Premten: që Kryetarja Nancy Pelosi (D-CA) duhet të mbaj...
Trump kishte një nga javët më të mira, përveç impeachmentit.
  Uashington (AFP) - Donald Trump largohet me pushimet e Krishtlindjes të Premten pas një seri fitoresh legjislative qe i dhane atij një nga javët e tij më të mira në detyrë - përveç asaj ...
Profesori Ligjor Demokrat: ‘Trump nuk është nën Impeachment derisa nenet të shkojnë në Senat!’.
Profesori i Ligjeve i Universitetit të Harvard, Noah Feldman, i cili është dëshmoi në Komitetin e Dhomës së Përfaësuesve si dëshmitar Demokrat në dëgjesa publike të impeachment, argumenton se Pres...
“Shkarkimi” i Trump/ Putin thotë se akuza si këto mund të dalin ‘vetëm në ëndërr’.
Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë se procesi i shkarkimit ndaj presidentit të SHBA-së, Donald Trump, ishte i bazuar në akuza të “para vetëm në ëndërr”. Duke folur në Moskë, në konferencë...
Akuzat e impeachmentit ndaj Presidentit të SHBA Donald Trump
  Washington (AFP) - Ne 1,414 fjalë,nenet e impeachmentit të paraqitur në Dhomën e Përfaqësuesve të Mërkurën paraqesin dy akuza kundër Presidentit Donald Trump. Këtu janë paragrafët kry...
Schumer pranon që impeachmenti i Trump ishte ‘Pa Fakte’
Nga: JOHN NOLTE Senatori Chuck Schumer (D-NY) bëri një pranim befasues të martën kur tha se Presidenti Trump do të fajësohet "pa dalë faktet". Udhëheqësi i Minoritetit i Senatit aksidentalis...
Impeachment i Trump/ Presidenti i tretë në histori. S’ka krim. Votim puro partizan. Disa Demokratë kundër. Tani çfarë?
Dhoma e Demokratëve kaloi paragrafët partizan për Impeachment kundër presidentit Trump. Ditën e mërkurë u zhvillua votimi, duke e bërë presidentin Trump të tretin në historinë e Amerikës që të ...
Sondazhi i CNN: Bie mbështetja për Impeachmentin, edhe në mesin e Demokratëve
Nga: HANNAH BLEAU, Breitbart, 17 dhjetor 2019 Mbështetja për Impeachmentin e Presidentit Trump po bie ndërsa opozicioni po rritet, zbulon një sondazh i CNN i publikuar këtë javë. Një votim i...
Faqja 1 prej 212