Etiketa: internet

50 përqind më shume internet falas, falas aksesi edukativ/ Kryeministri Rama
Kryeministri Edi Rama në një vide mesazh për qytetarët foli gjatë për shërbimin e internetit si një çështje që shqetësonte qytetarët.  Rama gjithashtu u bëri apel të rinjve shqiptarë që të mo...
Frikë nga demonstratat dhe “Pranvera…” e Internetit: Irani bllokon median apss.
Autoritetet Iraniane, të ndodhura para demonstratave më të mëdha që nga viti 2009, kanë bllokuar mediat sociale apss dhe kanë thënë se kushdo që thyen rregullat publike do të paguajë çmimin. Vendi...
Bie komunikimi; bllokohen faqet e institucioneve në Internet…Ҫfarë po ndodh?
Disa prej portaleve të institucioneve më të rëndësishme të vendit u bllokuan pas orës 21.00 të së dielës. Jashtë shërbimi doli portali i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, i Kryeministrisë dhe i...
Pajisjet “Smart” të shtëpisë u përdorën si armë në sulmin botëror kundër Internetit
Sulmi mbi Internetin, që u krye të Premten dhe shkaktoi trazira në botë, u krye duke përdorur pajisje që përdoren në shtëpi, si kamera dhe printer CCTV, thonë analistët e Sigurisë. Twitter, Spo...
Korea e Veriut ka vetëm 28 websites
  (CNBC) Dikush në Korenë e Veriut është i shqetësuar. Shteti i sekreteve, në njëfarë mënyre, aksidentalisht ka hapur akses në të gjitha websitet të postuara në serverët e vet, duke ...
Wifi demton shendetin, ja sesi…
Jetojme ne nje bote ku interneti ze vendin kryesor ne jeten e perditshme,por a e dini se cfare efektesh anesore ka ai? Një studim i fundit danez ka treguar lidhshmëri mes valëve radiofonike dhe...