Etiketa: isis

Al-Baghdadi “vdiq si qen”; ‘duke rënkuar, duke qarë, duke bërtitur deri në fund’.
JOEL B. POLLAK/ BREITBART Presidenti Donald Trump njoftoi të dielën në mëngjes nga Shtëpia e Bardhë se forcat amerikane kishin vrarë Abu Bakr al-Baghdadi, udhëheqësin e të ashtuquajturit "Shtet...
Liderët botërorë reagojnë pas lajmit për vrasjen e kreut të ISIS. Rusia nuk beson ende.
Presidenti amerikan, Donald Trump njoftoi të dielën se lideri i arratisur i Shtetit Islamik, Abu Bakr al-Baghdadi, ka vdekur gjatë një aksioni të udhëhequr nga forcat speciale amerikane në Sirinë ...
Vritet personi më i kërkuar në botë/ Trump konfirmon vdekjen e liderit të ISIS-it, Abu Bakr al-Baghdat.
-Aksioni ushtarak amerikan orë pas ore- 14:29 Presidenti amerikan, Donald Trump, në një konferencë për media, ka konfirmuar se lideri i ISIS-it, Abu Bakr al-Baghdadi është vrarë në një aksio...
Mbi 20% e luftëtarëve të ISIS që kaluan nga Shqipëria, u vranë/ SHISH
Terrorizmi është një kërcënim global dhe lufta ndaj tij është përparësi shumë e rëndësishme për SHISH-in.Ne vlerësojmë se ISIS/DAESH, Al-Kaeda dhe degët apo grupimet e lidhura me to janë mes grupe...
‘Xhihadi është pjesa më e mirë e kultit’: Talebanët, Shteti Islamik përgatitet për Ramazanin
  Grupet terroriste të tilla si Shteti Islamik (ISIS / ISIL) dhe Talibanët në ditët e fundit kanë bërë thirrjet e tyre vjetore për armë ndërsa afrohet Ramazani, duke pohuar se Allahu shpër...
Djegia e “Notre Dame”, ISIS në festë: ‘Lamtumirë tempull…’
Thuajse e gjithë bota është solidarizuar me Francën pas djegies së një prej objekteve ikonë të qytetërimit perëndimor, Katedrales së Notre Dame, ndërsa terroristët kudo në botë po festojnë për fat...
Shtëpia e Bardhë deklaron se Shteti Islamik- 100 për qind i mundur
22 Mars (UPI) - Shtëpia e Bardhë deklaroi të premten se shteti islamik eshte mundur 100 për qind në Siri. Sekretarja e shtypit e Shtëpisë së Bardhë Sarah Sanders bëri njoftimin për gazetarët në...
Shamima Begum: Një adoleshente britanike e ISIS ‘nuk kthehet dot në Britani’.
( Zonja Begum ishte 15 vjeç kur la Mbretërinë e Bashkuar në vitin  2015)/ Një grua britanike, e cila hyri në Siri si nxënëse shkolle për t’u bashkuar me grupin e Shtetit Islamik thotë se mund t...
Nëse terroristët e ISIS po hyjnë në Shqipëri….
Nga Mesila Doda. Nëse ky lajm është i vërtetë, nuk ka bastard më të madh se kryeministri ynë… Shqipëria çerdhe e terroristëve dhe kjo është dhuratë nga qeveria. Poshtërsi të tillë që të degrado...
Shteti Islamik kërcënon mbretin e ardhshëm, princin George
Shteti Islamik ka postuar një kërcënim kundër sigurisë së Mbretit të ardhshëm përmes një mesazhi të inkriptuar si telegram ku thuhet: “ As familja mbretërore nuk do të mbetet vetëm” e shoqëruar me...
Faqja 1 prej 41234