Etiketa: is_tag

Zhduket lideri i ISIS, al- Baghdati; Mosuli pranë humbjes për Shtetin Islamik.
  (FOTO: Abu Bakr al- Baghdati)/ Lideri i ISIS’it Abu Bakr al-Baghdadi është larguar nga Mosuli dhe tani fshihet në territorin e Sirisë. Shërbimet sekrete irakiane janë të bindura se...
James Mattis e kaloi ditën e parë si Sekretar i Mbrojtjes duke mbikëqyrur 31 goditje ajrore mbi ISIS.
-Jo më kot e thërrasin James “Mad Dog” Mattis-. Sekretari i ri i Mbrojtjes e shpenzoi ditën e  parë të postit duke mbikëqyrur 32 sulmet ajrore kundër Shtetit Islamik në irak dhe Siri. Sulmet u ...
Militantët e ISIS shkatërrojnë Amfiteatrin Roman të qytetit të lashtë Palmyra.
(FOTO: Amfiteatri në Palmyra dhe luftëtarë të ISIS)/ Lajmi sapo është publikuar nga BBC, sipas dëshmive të zyrtarëve Sirianë. Luftëtarë të Shtetit Islamik kanë sulmuar dhe kanë shkatërruar Amfi...
Një xhihadist 7- vjeçar i ISIS pret koka njerëzish.
-Video tregon një parashkollor duke vrarë të burgosur që lidhen me parakalimin  e karnavaleve- Pas një viti kur ishte shpërndarë një video ku tregohej një para- adoleshent që vriste të burgosur...
ISIS merr autorësinë e masakrës së natës së Vitit të Ri në Stamboll. VIDEO
I ashtuquajturi Shteti Islamik thotë se qëndron pas sulmit të natës së vitit të ri në një klub nate në Stamboll, ku u vranë 39 persona. Grupi që mori përsipër autorësinë e aktit barbar tha se s...
Ata të Shtetit Islamik po festojnë Sulmin me kamion në Berlin.
FOTO: Vendi i ngjarjes tragjike në Berlin)  Militantë dhe simpatinë të Shtetit Islamik po festojnë për ngjarjen makabre të të Hënës në Berlin ku një kamion iu sul turmës së njerëzve në një dyqa...
Vetë Zoti e bllokoi ISIS në kufi me Izraelin?!
(FOTO: Stuhia në kufirin me Izraelin që u kthye në barrierë për ISIS. Foto e marrë ng facebook)/  -Një stuhi e jashtëzakonshme krijoji kufi të pakalueshëm në Lartësitë Golan- Një stuhi e jas...
ISIS-i i shpall luftë Donald Trump në ditën e betimit, duke e quajtur “E premtja e përgjakur”
Shteti islamik po planifikon një sulm për “Të premten e përgjakshme” në të njëjtën ditë që Donald Trump do të bëjë betimin si president. Dhe organizata e terrorit islamik raportohet se ka rekru...
ISIS mund të sulmojë Perëndimin në qoftë se humb Mosulin
Militantët e Shtetit Islamik mund të sulmojnë Perëndimin  në qoftë se shtyhen për t'i nxjerrë nga Mosuli, deklaroi ministri për zhvillimin ndërkombëtar në qeverinë Angleze, Rory Stewart, departame...
SHBA pret që Shteti Islamik të përdorë armët kimike në Mosul.
  Shtetet e Bashkuara pret që Shteti Islamik (ISIS) të përdorë armë kimike të papërpunuara si një përpjekje për të zmbrapsur ofensivën e Irakut mbi Mosul, thanë zyrtarë të Shteteve të Bash...