Etiketa: kadastra

Arrestohet kreu i Kadastrës në Vlorë: Në banesën në Tiranë iu gjetën 65 mijë euro
Policia jep detaje për arrestimin e ish-kreut të Kadastrës së Vlorës, Klodian Troci, mbrëmjen e kaluar, pasi ishte shpallur në kërkim për falsifikim të pronave në Dhërmi. Policia njofton se Tro...
Dje, në 3 minuta u vodhën dokumentet e kadastrës të Dhërmiut, kamerat e sigurisë nuk filmuan gjë.
Detaje të reja janë zbardhur lidhur me ngjarjen e ndodhur ditën e djeshme në zyrat e administrimit dhe mbrojtjes së tokave në qarkun e Vlorës. Burime nga policia bëjnë me dije se vjedhja e doku...
SPAK, kontroll në kadastrën e Vlorës, kërkon dosjet e prokurorit të arrestuar Sali Hasa
Zyra e kadastrës në Vlorë nuk është asnjëherë e qetë! Sot prokurore nga SPAK kanë kryer nje mësymje tjeter. Akuzat për abuzime me tokat në bregdet janë të shpeshta dhe të forta. Ndërkohë që k...
Lame me gazetarët: Programi i PD për pronat gënjeshtër! Marrëzi t’u thuash ish pronarëve se do ketë kthim fizik të tokave
Kreu i Kadastrës, Artan Lame gjatë një bisede më gazetarët e cilësoi programin e PD për pronat si 'marrëzi dhe e mbushur plot me gënjeshtra për arsye elektorale'. Lame tha se nuk mund të ketë kthi...
Ish-zyrtarët e Hipotekës Durrës, pjesë e grupit të strukturuar kriminal.
  Një operacion i koduar “Rodoni” i Prokurorisë dhe Policisë së Durrësit, ka vënë në pranga 18 persona, kryesisht ish-drejtues dhe ish-zyrtarë të Hipotekës së Durrësit. Gjykata ka vendosur...