Etiketa: kanada

Kanadaja mbyll Parlamentin, Trudeau në karantinë, asnjë udhëtim.
ROB GILLIES, Associated Press  TORONTO (AP) - Kanadaja mbylli Parlamentin dhe këshilloi kundër të gjitha udhëtimeve jo-thelbësore jashtë vendit të Premten ndërsa Kryeministri Justin Trudeau qev...
Irani në tension para kërkesës për përgjigje mbi viktimat e qeverisë në avionin e Ukrainës.
Irani po përballet me presion të ri para kërkesës për të dhënë përgjigje të plotë se çfarë ka ndodhur me aeroplanin e Ukrainës që ishte qëlluar mbi kryeqytetin e Iranit javën e e kaluar, me 176 pa...
Raporti: Kryeministri kanadez Trudeau bie dakord me Fondin e Sigurisë 500000£ për Princin Harry dhe Meghan
Nga: CHRIS TOMLINSON Burime të mediave Britanike kanë thene se Kryeministri i Kanadasë Justin Trudeau ka ofruar të paguajë 500,000 £ për sigurinë e Princit Harry dhe gruas së tij Meghan. Rap...
Trump përgëzon Trudeau për fitoren e mandatit të dytë pas zgjedhjeve parlamentare në Kanada
Nga Danielle Wallace | Fox News Presidenti Trump uroi të martën herët Kryeministrin Kanadez Justin Trudeau për fitoren e mandatit të dytë të Trudeau pas zgjedhjeve parlamentare në Kanada. Tr...
Doktoresha diagnostikon pacientin me kancer dhe pastaj e shantazhon: “Nëse nuk kryen marrëdhënie seksuale me mua, nuk të kuroj”
I ka diagnostikuar kancerin dhe më pas, duke i shkruar mesazhe, i bëri atij të kuptonte se nëse ai nuk do të kishte marrëdhënie seksuale me të, nuk do ta kuronte. Theepa Sundaralingam, mjeke ng...
Quebec kthen faqe: fiton e djathta anti-emigracion
Rezultat historik për Koalicionin Avvenire Quebec te François Legault. Për herë të parë në 15 vjet, liberalët humbasin pushtetin. Nga: Renato Zuccheri Quebec kthen faqe. Rezultati është hist...
Të shtëna me armë në Kanada: ‘Viktima të shumëfishta’ në qytetin universitar.
  Policia kanadeze thotë se ka pasur "viktima të shumëfishta" në një breshëri me arme në qytetin lindor të Fredericton, New Brunswick, që nihet edhe si qytet universitar me rreth 60, 000 banorë. ...
Të rejat e fundit mbi Tarifat e Trump: Ambasadorja e SHBA në Kanada merr kërcënim me vdekje dhe pluhur të bardhë.
Ambasadorja e SHBA në Kanada mori kërcënime me vdekje pas rritjes se tensioneve midis Presidentit të SHBA Donald Trump dhe kryeministrit kanadez Justin Trudeau mbi çështjen e tarifave tregtare. ...
Luftë fjalësh para samitit të G7. Trump mbërrin i fundit dhe largohet i pari.
Liderët e shteteve të Grupit G7 janë mbledhur në Kanada për atë që po e quajnë një nga samitet më të hidhur  në vite. Në prag të takimit, liderët Francez dhe Kanadian u përplasën me presidentin...
Lufta e tregjeve e Trump kërcënon përplasje në samitin e G7.
Kryeministri Kanadian, Justin Trudeau dhe presidenti Francez, Emmanuel Macron njoftuan Donald Trump ditën e Enjte se nuk do të intimidohen në samitin e ardhshëm të G7, ndërsa vazhdon lufta e tregj...
Faqja 1 prej 212