Etiketa: is_tag

Trump përgëzon Trudeau për fitoren e mandatit të dytë pas zgjedhjeve parlamentare në Kanada
Nga Danielle Wallace | Fox News Presidenti Trump uroi të martën herët Kryeministrin Kanadez Justin Trudeau për fitoren e mandatit të dytë të Trudeau pas zgjedhjeve parlamentare në Kanada. Tr...
Doktoresha diagnostikon pacientin me kancer dhe pastaj e shantazhon: “Nëse nuk kryen marrëdhënie seksuale me mua, nuk të kuroj”
I ka diagnostikuar kancerin dhe më pas, duke i shkruar mesazhe, i bëri atij të kuptonte se nëse ai nuk do të kishte marrëdhënie seksuale me të, nuk do ta kuronte. Theepa Sundaralingam, mjeke ng...
Quebec kthen faqe: fiton e djathta anti-emigracion
Rezultat historik për Koalicionin Avvenire Quebec te François Legault. Për herë të parë në 15 vjet, liberalët humbasin pushtetin. Nga: Renato Zuccheri Quebec kthen faqe. Rezultati është hist...
Të shtëna me armë në Kanada: ‘Viktima të shumëfishta’ në qytetin universitar.
  Policia kanadeze thotë se ka pasur "viktima të shumëfishta" në një breshëri me arme në qytetin lindor të Fredericton, New Brunswick, që nihet edhe si qytet universitar me rreth 60, 000 banorë. ...
Të rejat e fundit mbi Tarifat e Trump: Ambasadorja e SHBA në Kanada merr kërcënim me vdekje dhe pluhur të bardhë.
Ambasadorja e SHBA në Kanada mori kërcënime me vdekje pas rritjes se tensioneve midis Presidentit të SHBA Donald Trump dhe kryeministrit kanadez Justin Trudeau mbi çështjen e tarifave tregtare. ...
Luftë fjalësh para samitit të G7. Trump mbërrin i fundit dhe largohet i pari.
Liderët e shteteve të Grupit G7 janë mbledhur në Kanada për atë që po e quajnë një nga samitet më të hidhur  në vite. Në prag të takimit, liderët Francez dhe Kanadian u përplasën me presidentin...
Lufta e tregjeve e Trump kërcënon përplasje në samitin e G7.
Kryeministri Kanadian, Justin Trudeau dhe presidenti Francez, Emmanuel Macron njoftuan Donald Trump ditën e Enjte se nuk do të intimidohen në samitin e ardhshëm të G7, ndërsa vazhdon lufta e tregj...
Merkel parathotë se në Kanada G7 do të ketë një samit “grindavec” përballë Trump.
Kancelarja gjermane, Angela Merkel tha të Mërkurën se pret një “diskutim grindavec” në samitin e G7 të kësaj jave, për shkak të diferencave me presidentin Trump n lidhje me tregun, klimën dhe sigu...
Tragjike në Kanada: Gjysma e ekipit të të rinjve të ‘Hockey në akull’ mbetën në aksidentin me autobus.
Policia kanadeze ka konfirmuar 14 të vdekur pasi një kamion dhe një autobus ku ndodhej skuadra kanadeze e Hockey për të rinj, u përplasën të premten në mbrëmje, sipas BBC. Në boradin e autobusi...
Të dy të çiftit miliarder gjenden të vdekur në shtëpinë e tyre.
(FOTO: Honey dhe Barry Sherman ishin të mirnjohur nw mbledhje fondesh për mirësi)/ Një miliarder kanadez dhe gruaja e tij u gjetën të vdekur  në shtëpinë e tyre në Toronto në rrethana që polici...