Etiketa: kurti

Në kulmin e koronavirusit, po bie qeveria Kurti. LDK tërheq ‘kartën’ e vet
‘Bathët’ duken se qeveria e Albin Kurtit po bie sapo nisi të pengojë zhvillimin e vendit drejt një ekonomie moderne dhe bashkëpunimi perëndimor. Aleatja në qeveri, partia e ish presidentit Rugo...
Kosovë/ Kurti nuk ia del të bllokojë informacionin nga Amerika. Miratohet seancë e jashtëzakonshme në Kuvend për raportet më SHBA.
Kryesia e Kuvendit e ka miratuar kërkesën e deputetëve të PDK-së për seancë të jashtëzakonshme. Seanca mbahet sot në orën 15.00. Këtë e ka bërë të ditur Memli Krasniqi i PDK-së. Duke folur p...
Kurti i Kosovës bën thirrje për ‘nevojën e ushtrisë’ kundër Serbisë.
Edhe pse SHBA dhe BE po bëjnë thirrje për marrëveshje dhe heqjen e  taksës mes Kosovës e Serbisë, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të kundërtën ekstreme. Ai ka thënë sot se ushtria ...
KOSOVë/ Kurti i tha “Jo” këshilltarit për Siguri të Donald Trump-it, ai e paralajmëroi për masat.
Koment nga: Gazeta Express  Raporti në mes të Qeverisë së Kosovës dhe Shtëpisë së Bardhë ka eskaluar. I pari i Qeverisë së Kosovës dhe këshilltari i Donald Trumpit për Siguri, Robert O’Brian, d...
Reagon Grenell në Twitter: Albin Kurti po bën gabim serioz!
I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka reaguar pas njoftimit të sotshëm të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, për heqjen e pjes...
Brenda pak orësh ndërron Kurti: Hiqet 100% taksa e mallrave të Serbisë
Ndërsa sot paradite kryeministri kurti i ishte përgjigjur Amerikës i vendosur se ‘ nuk e heq taksën ndaj Serbisë’, vetëm pas pas 3-4 orësh ka thënë krejt të kundërtën. Qeveria e Kosovës ka marr...
Sekretari Pompeo dhe Ambasadori Grenell refuzojnë ta takojnë Kryeministrin Kurti
  Me deklaratat e tij të fundit për dy marrëveshjet e arritura me Serbinë, me insistimin e tij për tarifa ose reciprocitet, Kryeministri Kurti është futur në një kurs të konfrontimit direk...
Kurti: Do të ulem në tavolinë me serbët, edhe pa na kërkuar falje!
Kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, i cili ka ngecur prej kur Qeveria e Kosovës, e udhëhequr nga Ramush Haradinaj asokohe, vuri tarifë ndaj mal...
Pompeo i shkruan Kurtit: ‘Taksa dhe njohja e ndërsjellë me Serbinë, prioritete!’
Koment/ Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në një letër se shpreson që prioritete të liderit të ri të jenë heqja e tarifës 100 për qind n...
Kryeministri i Kosovës, Kurti, në Tiranë. Rama: ‘Do të flasim për zbatimin e 4 lirive’.
Pas mbërritjes së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në Tiranë, ky i fundit dhe homologu i tij, Edi Rama ndodhen në një konferencë të përbashkët për shtyp. Gjatë fjalës së tij, Rama u shpreh...
Faqja 3 prej 612345...E fundit »