Etiketa: kuvend

Në Kuvend hapet kutia: Kush i vrau 4 civilë protestues dhe 4000 të piketuar për vrasje?!.
Koment/ Mes ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj  dhe ish ministrit të Brendshëm Lulzim Basha, sot në Kuvend është zhvilluar një debat i nxehtë ‘për jetë a vdekje’. Basha që ishte ministër në vi...
Rama zbulon se Berisha ka ‘vijë të kuqe’ për në Amerikë.
Gjatë punimeve në seancën plenare të Kuvendit të mbajtura sot, kryeministri Rama ka zbuluar se ish- kryeministri Berisha ‘ka vizë të kuqe,  domethënë është i papranueshëm për në Shtetet e Bashkuar...
Kuvend, opozita bllokon foltoren, nuk lejon ministren të flasë. Vasili i LSI me fjalë të uëta.
Në seancën e sotme plenare të Kuvendit e ka marrë fjalën ministrja e re e Financave, Anila Denaj, por në këtë moment, deputetët e opozitës kanë bllokuar foltoren. Deputetët opozitarë kanë kërkuar ...
Ministri Lleshaj: ‘Procedimi i studentëve dhe i pedagogëve- lajm ‘fake’: Kuvendi
Sandër Lleshaj, ministër i Punëve të Brendshme/ E mora fjalën për të bërë vetëm një ndërhyrje të shkurtër që ka lidhje me protestat e studentëve. Gjatë ditës së djeshme ka qarkulluar që herë...
Nata ka prodhuar ‘unitet’ mes presidentit dhe kryeministrit; sot u falen në Kuvend
( Kryeministri Rama sot në Kuvend)/ Pritej që seanca jashtë radhe e Kuvendit të ishte ‘e egër’, ku edhe mund të shkarkohej presidenti. Kryeministri kishte paralajmëruar luftë. Mirëpo nuk ndodhi...
Miratohet ligji për Teatrin, edhe pse Teatri u kthye në ‘ kauzë’ politike
Me 75 vota pro u miratua në parim ligji për Teatrin Kombëtar, pavarësisht protestave të shumta të opozitës në sallë dhe artistëve e shoqërisë civile jashtë parlamentit. Nga foltorja e Kuvendit ...
Basha në Kuvend, kërkon Ramën dhe Xhafën si “aleancë e krimit” dhe flet në emër të Berlinit.
Seanca plenare e së enjtes në Kuvendin e Shqipërisë, ka nisur me mungesën e kryeministrit Edi Rama dhe ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Kjo, për liderin e opozitës Lulzim Basha, dëshmon kapit...
KUVENDI SOT: Seanca parlamentare u ndërpre tre herë, Ruçi shkëputi internetin, opozita edhe pa video.
  Ashtu siç pritej, seanca e sotme plenare e Kuvendit nisi e tensionuar. Pasi opozita bllokoi foltoren, kreu i parlamentit Gramoz Ruçi e ndërpreu për herë të tretë seancën. Opozita vijoi të f...
Lulzim Basha jep lajmin se ‘nuk do të hapen negociatat’ me BE.
-Në seancën e sotme Parlamentare, Basha e ka bërë të qartë se negociatat me BE nuk do të hapen, dhe kjo jo për faj të opozitës, apo të ndonjë vendi të BE, por vetëm për fajin e Edi Ramës-. Asht...
“Jemi para një audio- përgjimi’ të ri! Në Kuvend paralajmërohet një tjetër “spiunllëk” politik.
Tani mund të përmblidhen në fjalën “spiunllëk” të gjitha përgjimet që bëhen nga të dy palët ( maxhorancë- opozitë) me qëllim përfitime politike. Java që kaloi u mbush me një video ku përgjohej vël...
Faqja 1 prej 712345...E fundit »