Etiketa: kuvend

Sot Kuvend, deputeti ballist Roshi kërkon të zhduken filmat e realizmit socialist. Margariti: ‘Marrëzi të censurohet një punë kolektive’!
Ka nisur seanca e sotme plenare në Kuvend. Gjatë seancës së sotme plenare deputeti Artur Roshi zhvilloi një interpelancë me ministren e Kulturës Elva Margariti. Deputeti Roshi pyeti ministren s...
Ralf Gjoni në Kuvend: “Këtu priten vrasje politike si në Sicili ’70”.
Deputeti Ralf Gjoni ka folur me tone të ashpra nga foltorja e Kuvendit për integrimin e Shqipërisë në BE.  Deputeti Gjoni e ka cilësuar si fabul, apo përrallë integrimin e vendit drejt BE-së,...
Manastirliu para Kuvendit: ‘Sot vijnë 8190 doza të tjera vaksinash nga kontrata me Pfizer!’
Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, gjatë fjalës saj në Parlament tha se do të mbërrijnë në Shqipëri edhe 8190 dozave të tjera vaksinash, nga kontrata me Pfizer, ...
Kuvendi miraton përbërjen e Komisionit për raportin e Dick Marty dhe marrëveshjet me BERZH e EBA! Rrëzohet dekreti i Metës.
Kuvendi ka rrëzuar dekretin e Presidentit Ilir Meta për kthimin e ligjit për Policinë e Shtetit me 83 vota kundër dhe vetëm 9 pro. Ndërkohë ligjvënësit votuan me 85 vota pro, 12 kundër dhe 4 ab...
Hetimi/ Kush punoi me dosjet e UÇK në Shqipëri? Kuvendi miraton ngritjen e Komisionit të Posaçëm, e drejton Ulsi Manja
Parlamenti miraton sot ngritjen e  Komisionit të Posaçëm parlamentar që do të hedhë dritë për të gjitha veprimet që lidhen me hetimet e kryera në territorin shqiptarë për llogari të krimeve të sup...
Deputeti opozitar Halit Valteri nga foltorja e Kuvendit: ‘S’hapen negociatat nëse të korruptuarit nuk shkojnë para drejtësisë!’
Deputeti opozitar Halit Valteri nga foltorja e Kuvendit ka shpërthyer në akuza ndaj qeverisë por dhe opozitës jashtëparlamentare sa i takon shtyrjes së çeljes së negociatave me BE. Ai pohoi se ven...
Kuvendi/ Rama: Buxheti që kalon sot është kuptimplotë. Opozitës: ‘Mos bëni rolin e virgjëreshës’
Kryeministri Edi Rama duke folur për projektbuxhetin e ri, që kalon sot në Kuvend, është kuptimplotë. Sipas tij janë angazhime financiare të mëdha në kushtet ku Shqipëria është me kaq shumë s...
Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar ndryshimet Kushtetuese, 106 vota pro.
  Ndryshimet Kushtetuese janë miratuar me 106 vota pro. Ndërkohë kanë qenë 10 deputetë të cilët kanë votuar kundër këtyre ndryshimeve. Nga ana tjetër 6 deputetë nuk morën pjesë në votim. N...
Tre deputetë të Kuvendit të Shqipërisë infektohen me Covid19, merren masa menjëherë.
Kuvendi i Shqipërisë ka marrë masa menjëherë pasi deputetët Ralf Gjoni, Eljo Hysko dhe Enver Roshi rezultuan pozitivë me koronavirus. Mësohet se Kuvendi nuk do të pezullojë seancat plenare, por...
Gjiknuri zbulon detajet nga takimet me ambasadorët: Ja cilat janë kërkesat e opozitës që i kemi pranuar.
Përfaqësuesi i mazhorancës në Këshillin Politik të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri, zbuloi nga foltorja e Kuvendit detaje nga diskutimet e tejzgjatura të dy ditëve të fundit mes palëve politik...
Faqja 1 prej 1112345...10...E fundit »