Etiketa: ldk

Abrashi i LDK-së: Nesër i tregojmë SHBA-së që po dalim nga Qeveria antiamerikane
Deputeti i LDK-së, Arban Abrashi, nga selia e partisë ka thënë se do të vazhdojnë sa më shpejt me procedura për rrëzimin e Qeverisë Kurti, ndërsa tregon se LDK-ja nesër do të çojë mesazh Shteteve të...
Kosovë/ LVV kërkon ndihmë. Shtetet e Quintit mohojnë ndërmjetësimin për formimin e qeverisë.
Pasi kanë dështuar disa takime e negociata mes LVV dhe LDK për formimin e qeverisë së re, kryetari i LVV ka deklaruar se ‘këtë punë e bëjnë vetëm të huajt’. Ai iu ka bërë kërkesë vendeve të Quinti...
Kosovë/ Megjithatë, nuk ka sinjale pozitive për koalicion. LDK-ja s’lëshon pè nga kryeparlamentari.
Pak më parë ishte thënë nga kryetari i LDK, Mustafa, se sot, e hënë, mund të arrihet marrëveshja për koalicion me LVV. Por orët e mëvonshme e kanë ndnryshuar këtë pritshmëri. Burime brenda LDK-...
Kosovë/ Grenell, pas takimit me Mustafën: ‘Faleminderit Isë, pajtohem!’
I dërguari i posaçëm i Presidentit amerikan, Donald Trump, për bisedimet mes Kosovës e Serbisë, ambasadori amerikan në Gjermani, Richard Grenell, po qëndron në Kosovë nga dita e djeshme, njofton K...
Kosovë: Duket sikur vdiq shpresa për qeveri. LVV-ja e LDK as marrëveshje, as shenjë jete se mund të takohen më.
Duket se në Kosovë vdiq shpresa për qeveri mes LVV dhe LDK, përderisa nuk ka asnjë sinjal jete se mund të takohen përsëri- edhe pse pa fryt. 17:53 Pas tri ditë takimesh, Vetëvendosje dhe LDK...
Kosovë/ Nuk ka marrëveshje, VV-ja nuk e dërgon mandatarin në Presidencë.
Pas dy javësh që nga takimi i fundit, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, i janë kthyer sërish tavolinës së bisedimeve. Nga takim...
Kosovë, para takimit me presidentin/ LDK-ja e cilëson VV-në jokorrekte dhe të papërvojë
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka mbaruar takimin e me grupin parlamentar të këtij subjekti. Nuk është lëshuar asnjë deklaratë për publik, por burime të Koha.net, kanë bërë të ditur se nuk është marrë...
Kosova/ LDK takohet me Grenell, të dërguarin e posaçëm të Trump. Dy kërkesa: ‘Dialog me Serbinë dhe heqje e taksa’.
I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan Donald Trump, ambasadori Richard Grenell, u takua sot në Berlin me delegacionin e LDK-së në përbërje të Agim Veliut, nënkryetar i LDK-së dhe Avdullah Ho...
Kosovë/ Nënkryetari i LDK, Haziri, flet për ‘zgjedhje të reja’. Nuk kthehemi në bisedime me Kurtin!- thotë ai.
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri në një intervistë për KosovaPress, thotë se veprimi- siç e cilëson të ‘njëanshëm’ për propozimin e Glauk Konjufcës për kryetar të Kuvendi...
Nisin konfliktet brenda koalicionit LDK-VV: Bajrami e Hoti kërkojnë që VV-ja të jetë më e kujdesshme në deklarimet publike
21:08 Lëvizja Vetëvendosje duhet të jetë më e kujdesshme në deklarimet publike, kanë thënë dy zyrtarë të LDK-së, Avdullah Hoti e Hykmete Bajrami në Rubikon të KTV-së, duke iu referuar deklarime...
Faqja 1 prej 212