Etiketa: mehdiu

Dosja “Gërdeci”, Gjykata e Lartë, ja nga kush do të gjykohet ish-ministri Mediu
Gjykata e Lartë ka hedhur shortin për çështjen ndaj Fatmir Mediut. Seanca do shqyrtohet nga gjyqtarja Albana Boksi. Ish-ministri përmes avokatit të tij mbrojtës ankimoi vendimin e apelit të posaçë...
Fatmir Mediu kërkon të mos rihapen hetimet për Gërdecin, bën rekurs në Gjykatën e Lartë
Ish-ministri i Mbrojtjes Fatmir Mediu ndaj të cilit Gjykata e Apelit të Posaçëm vendosi të rihapë gjykimin ndaj tij për dosjen “Gërdeci”, i ka bërë rekurs vendimit. Rekursi është depozituar nga av...
Fatmir Mediu mesazh familjarëve të Gërdecit: ‘Nuk kam gisht në atë tragjedi, keni të drejtë të më urreni!’
Fatmir Mediu iu ka dërguar një mesazh mbrëmjen e djeshme familjeve të viktimave të Gërdecit. Duke komentuar vendimin e Gjykatës së Apelit për marrjen e tij të pandehur, Mediu tha se ai nuk ka lidh...
Rihapet dosja ‘Gërdeci’! Ish-ministri Fatmir Mediu do të gjykohet. Nisin hetimet.
  Gjykata e Posaçme e Apelit ka dhënë “dritën jeshile” për tragjedinë e Gërdecit. Magjistratja e posaçme Saida Dollani ka marrë vendimin në dhomë këshillimi duke rrëzuar Shkallën e Parë, e...
GJKKO nuk rihap hetimin për Fatmir Mediun. Vepra është parashkruar! SPAK: ‘Do ta ankimojmë!’
Gjykata e Posaçme rrëzon kërkesën e SPAK, Fatmir Mediu nuk do rihetohet. Por SPAK deklsoi menjehere se do ta ankimoje vendimin e Gjykates. Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kërkesën për rihapje t...
Nga Gërdeci, padi në SPAK për ish-ministrin Mehdiu/ Familja e vogëlushit: ‘Mos lejoni Fatmir Mediun të kandidojë’!
13 vite më parë ndodhi tragjedia e Gërdecit. Një shpërthim i fuqishëm në fabrikën e demontimit të armëve mori jetën e 26 personave në mesin e tyre kishte burra, gra dhe fëmijë. Sot pas 13 vites...
Opozita e bashkuar, me dy lista në zgjedhjet e ardhshme
LSI më vete, Duka e Mediu: Ne i bashkohemi listës së PD Brenda muajit Dhjetor, Partia Demokratike dhe aleatët e saj do të përmbyllin mënyrën e daljes së koalicionit opozitar në zgjedhje. Pavarës...
Fatmir Mehdiu veçohet nga PD: ‘Jemi gati të hyjmë në zgjedhje…, kundërshtarin politik nuk e zgjedhim ne’.
Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka deklaruar se do të marrë pjesë në zgjedhjet e 13 tetorit. Sipas tij, detyra e forcave politike, është që të respektojnë Kushtetutën. “Padyshim që do ...
Mediu i PR: Të gjitha partitë parlamentare pro paketës McAllister+, Rama kundër
(FOTO: Arkiv)/ Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu duke folur për mediat pas takimit të tryezës së partive parlamentare është shprehur se të gjithë përfaqësuesit janë dakord për të miratua...
Pse bëri kaq ‘colpo’ takimi i pa shpallur i Mehdiut me Agaçin e Ramës?!
Sot paradite, paparacët kanë kapur zotin Fatmir Mehdiu- kryetar i PR dhe aleat i PD në protestë dhe në zgjedhje, në një bisedë kokë më kokë me Engjëll Agaçin- sekrtera i Përgjithshëm i Kryeministr...
Faqja 1 prej 212