Etiketa: mogherini

Mogherini është kthyer e frustruar nga Ballkani. BE- gjithnjë e më pak serioz.
Nga: Miroslav Lajçak/ Bashkimi Evropian është duke u bërë bashkëbisedues, gjithnjë e më pak serioz në çështjet e zgjerimit, e ka lënë Ballkanin Perëndimor, ndërsa pasojat janë që sot dy vende a...
MOGHERINI NUK KA ATDHE
Frrok Çupi/ Ndonjëri mund të jetë duke menduar se kushedi ç’fjalë të rëndë përdora për Federica Mogherinin. Nuk po flas për Mogherinin, Federica. Çdo “Mogherin” që ka mbetur “edhe i vetëm trim në l...
Gjysmëdita me zonjën Mogherini: Erdhi, takoi qeverinë, nuk deshi opozitën, mbrojti vilën dhe do të shkojë
Nga Veritas.com.al/ Përfaqësuese e lartë e Politikës së Jashtme  të BE, zonja Federica Mogherini, zbriti mbasdite në Rinas që nga Beogradi ku mori mesazhin se “duam Rusinë, jo BE-në”. Menjëherë...
Zonjës Mogherini i dalin para studentët, kërkojnë ndihmë “për zgjedhje të lira”. VIDEO
Një grup studentësh nga Universiteti i Tiranës, me pankarta në duar ku shkruhej “Duam zgjedhje të lirë”, i kanë dalë para përfaqësueses së lartë të BE, Mogherini, por nuk e kishin të mundur ta kon...
Ka çudira kudo: Mogherini e quan BE-në të fortë dhe “krenar”!
  Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Europian (BE) për Punët e Jashtme dhe Sigurinë, Federica Mogherini, ka thënë në Konferencën e Sigurisë në Mynih se BE është “në gjendje të mirë” m,e rep...
Zonja Vlahutin trazon Parlamentin e Evropws. 11 pyetje gozhduese për znj.Mogherin
(FOTO: Eurodeputetja Inberborg Graessle, zonja Mogherini dhe (poshtë) zonja Vlahutin)/ Pas publikimit në media (Tiranë dhe Bruksel) të një kontrate  sipas së cilës Delegacioni i Bashkimit Europ...
Evropa e moshuar ka nevojë për lëvizje migratore, thotë Mogherini e BE.
(FOTO: Frederica Mogherini)/ Me një popullsi në plakje, Evropa ka nevojë për emigrim dhe e vetmja rrugë për të zgjidhur krizën e migrimit është ajo e bashkëpunimit, dhe jo ajo që “mbyll dyert””...
Sa i shterur fjalori i BE kundër Trump: “Ndërto ura, jo mure!”
(FOTO: Mogherini e BE)/ Nga: L. Skiro/ Nuk ka mbetur ndonjë nga protestuesit e rrugës dhe ndonjë nga “yjet” hollivudiane që duan të lënë Amerikën- pa thënë të njëjtën fjali që tashmë u bë ba...
Faqja 3 prej 3123