Etiketa: new-york

Placido Domingo ka debutuar në Met Opera për përvjetorin e tij të 50-të
  NEW YORK (AP) - Sytë e Placido Domingos u perlotën dhe zëri i tij u drodh. Pasi ka interpretuar dhjetra personazhe gjatë një gjysmë shekulli në skenën e Metropolitan Opera House, ështe e...
Dirigjenti legjendar i Operas së Nju Jorkut largohet i akuzuar për abuzime seksuale.
Opera Metropolitane e Nju Jorkut, e njohur me shkurtimin MET, shkarkoi dirigjentin legjendar James Levine, pasi një hetim nxori në pah "prova të besueshme" për abuzim dhe ngacmime seksuale nga ana...
Qyteti i New York padit kompaninw e Harvey Weinstein: ‘Nuk qe e aftë të mbrojë stafin nga abuzimi!’
Prokurorët në New York kanë plotësuar dosjen e akllëzimit penal kundër Kompanisë 'Weinstein' me pretendimin se studio ka dështuar të mbrojë stafin nga Harvey Weinstein. Producenti i filmit po p...
Në New York bie zjarri më i rëndë në 25 vjet; 12 viktima.
Të paktën 12 persona kanë vdekur dhe katër të tjerë ndodhen në gjendje kritike të plagosur pas një zjarri që ra në një godiunë apartamentesh në Bronx, New York. Kryetari i Bashkisë i York City,...
Sulmi në New York, më i ziu pas 11 Shtatorit. I dyshuari thërriti :”Allahu Akbar”. FOTO
Ky ishte sulmi më i egër pas 11 Shtatorit 2001 mbi SHBA- thanë zyrtarët. Pesë shokë nga Argjentina janë mes të vrarëve nga sulmi me kamion të Martën në New York. Tetë persona u vranë dhe 11 ...
Sulm me kamion në New York; 8 të vrarë, 11 të plagosur. Trump: Të “shtohen” masat e kontrollit.
Presidenti i Shteteve të bashkuara, Donald Trump ka urdhëruar Departamentin e Sigurisë Kombëtare që "të shtohen" masat e kontrollit pas sulmit me disa të vdekur në New York. Tetë persona u vran...
Tre mjekë të plagosur në spitalin e New York-ut. Policia vret agresorin.
Mediat nga Amerika raportojnë se nga të shtënat që ndodhën sot në një spital të Nju Jorkut, janë plagosur tre mjekë, kurse sulmuesi është qëlluar për vdekje nga forcat policore. Sulmuesi i vesh...
I arrestuari për krime në New York, shofer i Konsullatës së Kosovës
Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës u publikua dje njoftimi për arrestimin e gjashtë personave në Nju Jork, mes të të cilëve dy shqiptarë dhe disa të huaj, si dhe 4 të tjerëve në Kosovë, nën dyshim...
Njeriu që sulmoi me makinë këmbësorët në Nju Jork, ish-pjesëtar i Marinës Amerikane
Shoferi i makinës, i cili hyri me shpejtësi të madhe të enjten në mes të këmbësorëve në Times Square në Nju Jork, është Richard Rohas (26 vjeç), njoftoi komisari i policisë James O’Niel. Rohas ...
Fatale: Një kamion me shpejtësi sulmon këmbësorët në Times Square, New York.
Një makinë që lëvizte me shpejtësi iu sul këmbësorëve në trotuar në Times Square të New York City,. Ngjarja ndodhi të Enjten, sipas një njoftimi, afër selisë së agjencisë Reuters. Policia e Dep...
Faqja 1 prej 212