Etiketa: pelosi

Trump qorton hetimet ‘partizane’ pasi Pelosi shpalli komisionin e ri të koronavirusit: ‘Ja përsëri’
Presidenti Trump, duke folur në konferencën e shtypit të koronavirusit në Shtëpinë e Bardhë,të enjten u zbraz mbi Demokratët që kanë krijuar një komision të ri të Dhomës me autoritetin për të hetuar...
Avokatët skolastikë të të majtës i japin Pelosit një ide të re mbi Impeachmentin.
Nga: JOEL B. POLLAK Demokratët dhe avokatet skolastikë të krahut të majtë po debatojnë për një ide të re të lançuar në Washington Post të Premten: që Kryetarja Nancy Pelosi (D-CA) duhet të mbaj...
Donald Trump: Shtetet e Bashkuara duhet të nxisë kulturën e ‘mirëkuptimit dhe respektit më të thellë’
Nga: SEAN MORAN, Brietbart Presidenti Donald Trump shpërndau mesazhin e tij presidencial të Krishtlindjeve nga Shtëpia e Bardhë të Mërkurën, duke bërë thirrje që vendi të nxisë një sens më të m...
Administrata e Trump beson se Pelosi ‘do të cedojë’ në taktikat e impeachmentit
Administrata Trump tregoi të Dielën se nuk shqetësohet shumë për atë që ata besojnë se është drejtimi i lojërave politike të Kryetares së Dhomës Nancy Pelosi dhe se ajo në fund do të duhet të kalojë...
Blutë e shtetit blu: Senati duhet të ngarkojë Nancy Pelosin me akuzën “Pengim të Kongresit”
Nga: JOEL B. POLLAK, 20 dhjetor 2019 Kryetarja e Dhomës Nancy Pelosi (D-CA) po refuzon të transmetojë në Senat paragrafet e impeachmentit kundër Presidentit Donald Trump që Dhoma e Përfaqësuesv...
Lexoni Letrën Historike të çmontimit të Impeachment-it të Donald Trump për Nancy Pelosi-n
Nga: CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump denoncoi të martën procesin e impeachmentit të udhëhequr nga Demokratët në një letër fortësisht  te formuluar drejtuar kryetares Nancy Pelosi të Ma...
Trump thotë se bisedimet mbi murin janë ‘kohë e humbur’. Por muri do të ndërtohet!- tha ai.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se bisedimet me ligjvënësit mbi ndërtimin e murit kufitar me Meksiskën të propozuar prej tij, janë pa kuptim dhe tha se do të shpallë emergjenc...
Viktimat e emigracionit ilegal marshojnë drejt zyrës së Nancy Pelosi. “Ndërtoni murin!”, thërrasin.
WASHINGTON, DC — Familjarët e familjes Angel, viktima amerikane të krimeve të kryera nga alienë ilegal, marshuan drejt Capitol Hill dhe zyrës së spikeres Demokrate Nancy Pelosi, ditën e Martë, në ...
Demokratët sfidojnë Trump mbi mbylljen e qeverisë, por Trump do të përdorë veton.
Dhoma e Përfaqësuesve e Shteteve të Bashkuara e kontrolluar nga Demokratët ka votuar për t’i dhënë fund mbylljes së pjesshme të qeverisë, por duket e sigurt se ky vendim do të presë veton nga pres...
Demokratët e Kongresit kapen duke gërhitur gjatë fjalimit të Nanci Pelosi mbi programin DACA. VIDEO
https://youtu.be/MHNx2KiyTWg Lidere e Minorancës në Kongres, Nanci Pelosi (D-CA) mori aq shumë kohë, rreth tetë orë, për fjalimin e mbajtur në Kongres mbi programin e Obamës, DACA. Gjatë tetë orëve...
Faqja 1 prej 212