Etiketa: permbytje

Përmbytet Europa, ka viktima në Greqi, Itali dhe Francë
Moti i keq ka përfshirë Europën, viktima janë shënuar në Greqi, Itali dhe Francë. Dy persona u mbytën pasi një varkë e lidhur u mbyt në Greqinë perëndimore, mes reshjeve të dendura dhe rrufeve që ...
Brenda dy ditësh është dyfishuar sipërfaqja e tokës së përmbytur në Shkodër
Nga dita e diele, kur sipërfaqja e tokës së përmbytur në Shkodër, nga ministria e Mbrojtjes  u raportua shifra 2535 ha; ndërsa sot në mëngjes është raportuar shifra  4698 ha. Tokë e përmbytur. Dhj...
“Zhduket Buna nën një kodër..”, mbytet Shkodra nën liqen!
Poeti i famshëm Filip Shiroka kur i këndoi perëndimit në Shkodër: “Zhduket Buna nën një kodër, zhduket Shkodra nën një mal” nuk mund ta mendonte se një ditë si sot Shkodra do të zhdukej nën ujërat...
Shkodra në prag të emergjencës së përmbytjeve, a do të dëgjohet këtë herë?
(FOTO: Kryetare e Bashkisë, Voltana Ademi gajtë inspektimeve në terren)/ Situata në territorin e bashkisë së Shkodrës është rënduar nga përmbytjet që kanë vijuar edhe në orët e fundit. Bashk...
Parisi në prag përmbytjeje, Siene po kërcënon të kapërcejë urat dhe brigjet, alarmi në shkallë të lartë.
( Statuja e famëshme  Zouave po shërben për matjen e nivelit të lumit Siene)/ Banesat anës së lumit dhe bizneset në Paris janë vënë në alarm të shkallës së lartë. Daljet e lumit Siene rrëzikonë...
Nisin përmbytjet dhe bllokimi i porteve; dallgët e detit 8 ballë. Moti provon për herë të dytë.
Durrësi dhe Vlora janë përfshirë nga moti i keq këtë mëngjes. Era e fortë ka sjellë pezullimin e lundrimit deri të dielën. Në Vlorë tragetet janë me vonesë, ndërsa në Durrës kanë mbërritur në orar...
Një çast si shpëtohen jetë në lumin e Kalasës, Delvinë. VIDEO
Gazetarja Shpresa Dine ka regjistruar pamje nga një moment i vështirë i shpëtimit të jetës së një banori në fshatrat e Delvinës. Video tregon më mirë: https://youtu.be/wrimYq_5aQo https:/...
Ajo që pritej me Vjosën, ndodhi gjatë natës; çau argjinaturat dhe hyri fshatrave.
Fillimisht janë çarë argjinaturat në Mifol dhe Bisan, duke bërë të mundur që uji të vërshojë në fshatrat Novoselë, Mifol, Fitore e fshatra përreth tyre. Ndërkohë, janë evakuuar 20 persona në or...
PA KOMENT: Ushtria evakuon banorë të rrezikuar nga përmbytjet. VIDEO
Pavarësisht kushteve tejet të vështira meteorologjike, helikopterët e ushtrisë janë ngritur në fluturim për të evakuuar disa familje që kishin mbetur të bllokuar nga përmbytjet në Mallkuç e Derven...
Përmbytjet nxorën në shesh mosbesimin
Nga: Laert Skiro/ Si ‘të binte ky mort...’, kësaj here u panë në sy individi dhe shteti. Shteti ishte paralajmëruar se do të kishte reshje të tmerrshme; por edhe individi u njoftua njësoj. Mirë...
Faqja 1 prej 3123