Etiketa: presidenti

Gara për Gjykatën Kushtetuese, ambasadorja Yuri Kim: Sapo presidenca të emërojë gjyqtarin e saj, Gjykata do jetë funksionale
Pasi Këshilli i Emërimeve në Drejtësi dërgoi sot në Parlament listën e kandidatëve për anëtarë të Gjykatës Kushtetuese, ka reaguar ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim, e cila ka përshëndetur këtë pro...
Vjosa Osmani merr përkohësisht detyrën e presidentit të Kosovës.
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani tash do të jetë ushtruese e detyrës së presidentit. Pas dorëheqjes së presidentit Hashim Thaçi, Osmani do ta udhëheqë shtetin deri në zgjedhjen e presidentit të r...
TË (PA)PREKSHMIT
Nga Denis Dyrnjaja Ditët e fundit një gazetar investigoi dhe zbuloi se Presidenti i Republikës ka shkelur të paktën në më shumë se një herë ligjin, kur ka dhënë shtetësinë shqiptare për qindr...
Nga Presidenti presim paqen, jo përrallat me heronj…
Nga Ardit Rada Ilir Meta e ka marrë me shpatë të madhe betejën politike që nuk është e institucionit për të cilin është zgjedhur. Është thënë dhe stërthënë se nëse Presidenti ka ambicie persona...
Presidenti, si Karabina
Nga Ardit Rada Kush mendon se e komplekson Ilir Metën duke i vënë në dukje se i ka hyrë fushatës elektorale me kokë, gabohet. Edhe gjuha që përdor për kërcënime nuk është aspak e papritur prej ...
Thërret Presidenti: Burra, bëhi gati për shpartallim komploti, ‘do t’i dalim zot vendit tonë’!
Presidenca ka reaguar për miratimin e ndryshimeve të sotme të Kodit Zgjedhor në parlament. Zëdhënësi i Presidentit Meta shkruan në facebook, se kjo e sotmja ishte “Zero surprizë nga Kuvendi i...
Ligj për Presidentin e ngre Metën në këmbë :Ta provojnë të më shkarkojnë, pa çu bëj!’
Presidenti Ilir Meta i pyetur rreth nismës së mazhorancës për të krijuar një ligj për Presidentin dhe kufizimet e tij, ka ngritur tonet duke thënë se nuk ka ligj-antikushtetues që kufizon pres...
E dielë, Dita e Shën Terezës, megjithate presidenti shpall datën e zgjedhjeve
KOMENT/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar sot datën e zgjedhjeve Parlamentare të 2021. Edhe pse ishte dite e Diele, aq me teper Dita e Shen Terezes, presidneti i Republikes nuk...
Ish presidenti i Indisë vdes pas diagnozës së Covid
Ish presidenti i Indisë, Pranab Mukherjee ka vdekur 21 ditë pasi u konfirmua që ai kishte rezultuar pozitiv për koronavirusin e ri. 84-vjeçari ishte në spital për të hequr një mpiksje në tru ku...
PRESIDENTI I FUNDIT
  Frrok Çupi Ça ishte kjo punë?, në presidencë mblidhen presidentët për të dekoruar njërin prej tyre? I patë, apo kush do me ia dijtë?!. Ka kohë që njerëzit kthejnë kokën po iu përmende ‘pr...
Faqja 1 prej 1112345...10...E fundit »