Etiketa: is_tag

Presidenti i jep mandatin liderit të “Evropa Tani” për formimin e qeverisë në Mal të Zi
Presidenti i Malit të Zi, Jakov Milatoviç i ka dhënë mandatin për përbërjen e qeverisë së re liderit të Lëvizjes Evropa Tani, Milojko Spajiç. Ai këtë e bëri të ditur në konferencën për media që fi...
Presidenti Begaj pret presidenten e Hungarisë. Novak: Dialogu, rruga e duhur për zgjidhjen e situatës në Kosovë
Presidenti Bajram Begaj këtë të enjte ka pritur në një vizitë zyrtare presidenten e Hungarisë, zonjën Katalin Novak. Në themel të diskutimit në këtë takim duket se ka qenë bashkëpunimi dypa...
Presidenti i Austrisë thotë në Kuvend: ‘Integrimi i Shqipërisë në BE, çështje zemre për Austrinë!’
Presidenti austriak, Alexander Van der Bellen pas takimit me presidentin Bajram Begaj, ka shkuar në Kuvend, ku edhe foli për marrëdhëniet e ngushta mes Austrisë dhe Shqipërisë. Ai përmendi gjithas...
Gjukanoviç shpërndan Parlamentin, Mali i Zi në zgjedhje të parakohshme, por pa datë
Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviç, ka shpërndarë Parlamentin më 16 mars dhe sipas Kushtetutës, ai tani duhet që deri më 17 mars të njoftojë për datën e zgjedhjeve të parakohshme parlament...
Presidenti kroat sqaron deklaratën e tij se ‘Kosova i është rrëmbyer Serbisë’.
Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviç deklaroi se është keqkuptuar në deklaratat  kur tha se “Kosova i është rrëmbyer Serbisë nga bashkësia ndërkombëtare”. Gjatë një konference për mediat  bashku...
Holta Zaçaj betohet para Presidentit si anëtare e Gjykatës Kushtetuese
Ditën e sotme është betuar para Presidentit të Republikës gjyqtarja e Gjykatës Kushtetuese Holta Zaçaj. Pas ekzekutimit të himnit kombëtar dhe leximit të vendimit përkatës të emërimit të saj ng...
Mblidhet Këshilli i Sigurimit Kombëtar, Presidenti: Siguria kombëtare si element rajonal e vendor!
Presidenti Bajram Begaj ka mbledhur ditën e sotme Këshillin e Sigurimit Kombëtar, për të bërë një analizë të gjendjes së sigurisë kombëtare dhe prioriteteve për vitin 2023. Mbledhja nisi rreth orë...
Betohet para Presidentit anëtarja më e re e Gjykatës Kushtetuese: Cila është Marjana Semini?!
Anëtarja e re e Gjykatës Kushtetuese, Marjana Semini është betuar këtë të hënë para presidentit Bajram Begaj. Presidenca njoftoi se pas ekzekutimit të himnit kombëtar dhe leximit të vendimit pë...
Pse-ja e takimit të Ramës me presidentin Begaj… Ndryshimi i ambasadorëve dhe mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare
Kryeministri Edi Rama ka zbardhur disa detaje nga takimi që zhvilloi mëngjesin e kësaj të premteje në Presidencë me kreun e Shtetit, Bajram Begaj. Rama në një postim në rrjetet sociale thotë se...
Presidenti i Gjermanisë, vizitë zyrtare nesër në Tiranë/ Për herë të parë pas 27 vitesh.
Presidenti i Republikës Federale Gjermane, Frank-Walter Steinmeier, do të vizitojë nesër Tiranën. Steinmeier do të pritet në takim nga Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, ndërsa më pas është...