Etiketa: is_tag

Sulmet kibernetike nga Irani, presidenti Begaj mbledh sot Këshillin e Sigurimit Kombëtar në orën 11:00
Presidenti i Republikës Bajram Begaj do të mbledhë nesër Këshillin e Sigurisë Kombëtare mbi çështjet për sulmet kibernetike. Në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë është konfirmuar pjesëmarrja e kry...
Protesta bëhet tërësisht politike/ Mbështetësit e Berishës zhvendosin turmën te Presidenca, sulme e akuza ndaj Bajram Begajt
Protesta duket se është bërë e gjitha politike. Edhe pse nisi si një tubim për vrasjen e vogëlushes, ajo po përdoret politikisht. Mbështetësit e Sali Berishë kanë zhvendosur një grup njerëzish par...
Presidenti i ri, Bajram Begaj, merr detyrën nesër, kjo është axhenda
 Presidenti i zgjedhur Bajram Begaj do të betohet të dielën në Kuvendin e Shqipërisë nga ku merr dhe detyrën për drejtimin e shtetit.  Pas betimit të tij në Kuvend, në orën 18:00, një cer...
Rreziku nga zakoni i keq ‘Meta’/ Presidenti i ri Begaj nuk mund japë më shumë se 23 dekorata në vit!
Adriatik Doci  Presidenti i ri i Republikës Barjam Begaj nuk do të japë më shumë se sa 23 dekorata në vit pa miratimin e një organi të ri kompetent, që do të jetë Kancelaria e Urdhrave dhe Meda...
Meta dekreton edhe dy gjyqtarë të Gjykatës së Lartë
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, të mërkurën e 15 qershorit ka dekretuar Margarita Buhali dhe Enton Dhimitrin gjyqtar të Gjykatës së Lartë. Me dekretimin e kësaj ...
Vetëm votimi e ndan Begajn nga Presidenca
Emri i Bajram Begajt është futur zyrtarisht për votim në seancën plenare të orës 18:00 dhe gjithçka e ndan atë nga Presidenca, është besimi që do t’i japin deputetët e Kuvendit të Shqipërisë, me s...
Presidenti/ Rama: Begaj rezonon me atë pjesë të popullit tonë që jeton normalisht
Kryeministri Edi Rama u shpreh se nga sot Bajram Begaj i propozuar si kandidat për president, është ish-shefi i Shtabit të Përgjithshëm. Rama u shpreh se Begaj rezonon me të gjithë atë pjesë të po...
Emri i kandidatit Begaj si president i ri, gati për Kuvend. Firmosin 37 deputetë.
 Ashtu siç u lajmërua një ditë më parë emri i kandidatit të ri për president do të depozitohet pranë Kryesisë së Kuvendit të Shqipërisë para orës 12:00. Grupi i Partisë Socialiste, në r...
Socialistët zgjedhin gjeneralin Bajram Begaj si kandidat për presidentin e ri të Republikës
Gjeneral Bajram Begaj është kandidatura zyrtare e socialistëve për kreun e shtetit, që do të votohet nesër në parlament. Ishte kryeministri Rama që zbuloi emrin e  presidentit të ri, duke e quajtu...
Gjiknuri: Pas mbledhjes së Kryesisë do të mësoni emrin e kandidatit për President
Sot pas mbledhjes së Kryesisë së Partisë Socialiste do të jepen emrat e kandidaturave për presidentin e ri. Lajmi është bërë me dije nga Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Damian Gjiknuri. “N...