Etiketa: ps

Rama: Nuk e njohim 13 Tetorin!
Nuk ka vonuar përgjigja e Kryeministrit për Presidentin. Pas mbledhjes së gjatë të Kryesisë Socialiste, Edi Rama tha se për të 13 Qershori është një e diel e zakonshme vjeshte. Zgjedhjet parlament...
Spiropali komenton rinumërimin në Lezhë: ‘E patë që nuk ka manipulim?!’
TIRANE- Ministrja për Shtetin dhe zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali ka komentuar në një konferencë për mediat, rinumërimin e 11 kutive në Lezhë pas ankimimit të Eduart Ndocajt dhe partisë Kon...
Rama mbyll fushatën: Kush del kundër popullit, e pëson si karnavalet e Haxhi Qamilit
Kryeministri Edi Rama ka mbyllur në Vlorë fushatën për votimet e 30 qershorit, ku sërish fjalimin ia ka kushtuar opozitës dhe vendimit të saj për të mos hyrë në zgjedhjet lokale. “Kush del kundër ...
Taulant Balla i PS: Kongresi i Autoriteteve Lokale nuk është KiE.
Menjëherë pasi Kongresi i Autoriteteve Lokale ka thënë se ‘nuk do të kenë delegacion’ për zgjedhjet në Shqipëri, ka reaguar kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla: ‘Së pari, me lejo...
Kryesia e PS cakton datën dhe vendin e mitingut të fundit për zgjedhjet e 30 qershorit
Mbledhja e Kryesisë së Partisë Socialiste që u thërrit sot në mëngjes, sapo ka përfunduar. Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama ka dhënë porositë e fundit për fushatën për zgjedhjet lokale të 3...
Maxhoranca depoziton kërkesën për shkarkimin e Presidentit: Shkeli mbi Kushtetutën dhe mbi Sovranin.
Kryetar i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, doli në një konferencë urgjente për mediat, lidhur me shkeljet kushtetuese të presidentit dhe daljen e  tij mbi Kushtetutën, Kuvendin dhe vetë so...
Sot Kuvendi miraton paketën ligjore ‘kundër pastrimit të parave’ dhe ‘prerjen e financimit të terrorizmit’
Kryetari i grupit parlamentar në Partinë Socialiste, Taulant Balla ka njoftuar se sot Kuvendi i Republikës do të miratojë paketën ligjore me qëllim forcimin e luftës kundër pastrimit të parave dhe...
PS, nga pasardhëse e diktaturës, në forcë garante e lirisë dhe e të drejtës.
Koment/ Partia Socialiste ka çelur sot fushatën elektorale të zgjdhjeve vendore të 30 qershorit përmes kërcënimeve dhe terrorit të dy partive opozitare, PD dhe LSI. PD, e cila u krijua si parti ' ...
PS pritet të çelë fushatën në ora 17.00. Protagonistët. nga bastionet PD dhe LSI.
Socialistët do të nisin fushatët e tyre elektorale nga “Parku Olimpik” në Tiranë, ora 17:00. Gazetari i Top Channel, Muhamed Veliu rapotoi në edicionin e lajmeve të orës 15:00 se, fushatata do të ...
Zgjedhjet e 30 qershorit, Rama mbledh grupin parlamentar
Kryeministri Edi Rama ka nisur një darkë pune me deputetët dhe ministrat në ambientet e vilës 31, në ish-bllok. Është një darkë pune për të koordinuar fushatën elektorale të 30 qershorit. To...
Faqja 1 prej 812345...E fundit »