Etiketa: ps

PS u tërhoq nga shkarkimi i presidentit/ Opozita e re largohet nga Komisioni: Vazhdoni pazaret me Metën
Opozita parlamentare nuk ka rënë dakord me maxhorancën, e cila ka hequr dorë nga shkarkimi i presidentit Ilir Meta, duke braktisur mbledhjen e Komisonit Hetimor. Opozita i cilësoi këto qëndrime...
Sot PS 29 vjet. Rama uron me video dhe laitmotivin ‘Nëse doni ta provoni, shkoni deri në fund!’
Kryeministri Edi Rama ka uruar 29- vjetorin e Partisë Socialiste me një video për historikun e saj. Rama shkruan se PS është forca më e madhe politike në vend, e cila ka pasur shkëlqim e rëni...
PS i do zgjedhjet më 9 maj/ Sugjerimi për presidentin, i cili do shpallë ditën e votimeve
Megjithëse presidenti Ilir Meta nuk e ka në plan të konsultohet me partitë politike për zgjedhjet e ardhshme parlamentare, kjo nuk i ka stepur socialistët të shpallin preferencën e tyre për nj...
Orët e fundit, ende nuk ka fund Reforma Zgjedhore. Media thotë se një përfaqësues amerikan po bisedon veçmas me PS dhe PD
Këshilli Politik është mbledhur për të diskutuar çështjet e mbetura pezull të reformës zgjedhore. Ato janë disa dhe nuk është e qartë, nëse do të ketë kohë për të arritur sonte një dakordësi. M...
COVID-19/ 4 deputetë mjekë të PS i përgjigjen thirrjes pë të shërbyer të sëmurët.
4 deputet të Partisë Socialistë kanë aplikuar për të shërbyer si mjekë në këtë periudhë të vështirë që po kalon Shqipëri në luftën kundër përhapjes së koronavirusit.  Mësohet se deputetet jan...
Gjykata mbylli dosjen e Bashës. Reagon PS: ‘Kjo nuk është çështje vetëm e Drejtësisë shqiptare”.
Pas vendimit të Gjykatës së Tiranës e cila mbylli dosjen ndaj Lulzim Bashës ka reaguar numri dy i Partisë Socialiste,  Taulant Balla. Ai thotë se kjo dosje nuk mund të mbyllet dhe kërkon hetim KLG...
Rama: PS nuk bëhet strehë e asnjë shkelësi ligji/ Me rastin e çështjes Kajmaku
Vetëm pak minuta pasi Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi t’i heqë mandatin kryebashkiakut  të Vorës, Agim Kajmaku nuk mungoi edhe reagimi i Kryeministrit Rama. Zgjodhi që fjalën e fundit për k...
Berisha shënjon vijën e kuqe për PD: Jo marrëveshje me PS!
“Goditje mëshiruese” e ka konsideruar ish-Kryeministri Sali Berisha mundësinë e një koalicioni mes Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike. I ftuar në emisionin “Opinion”, të TV Klan, i pyetur ...
Koment: Skandali i Shkodrës si kovë me ujë të ftohtë në fytyrën e PS
Kova me ujë është terapia për të përmendur njeriun e ‘harruar’. PS në pushtet e fuqishme kishte harruar se edhe njerëz të saj mund të kryejnë krime dhe të fshihen. Rasti i Valdrin Pjetrit e ka bër...
Drejtorët rajonal në Shkodër në radhë për dorëheqje
(Foto: Agim Shimaj) Pasi kryeministri Rama shpalli vendimin e tij për pastrimin e administratës nga ‘mollët e kalbura’, ka nisur procesi i dorëheqjeve në administratën rajonale të Shkodrës. ...
Faqja 1 prej 912345...E fundit »