Etiketa: is_tag

PS mbyll zyrtarisht fushatën, Rama: Sako fiton me mijëra vota. Durrësi, lokomotiva e zhvillimit ekonomik të Shqipërisë
Partia Socialiste ka zgjedhur Durrësin për të mbyllur zyrtarisht fushatën zgjedhore për betejën elektorale të 14 majit. Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, në fjalën e tij tha se Durrësi me n...
I dogjën makinën në garazh, kandidati i PS në Has: ‘Kam pasur tensione në fushatë me rivalitetin!’.
Kandidatit të PS në Bashkinë e Hasit, Beqir Mulaj i është djegur  makina brenda garazhit të tij. Ky i fundit ka dhënë një intervistë për Euronews Albania,  ku u shpreh se ngjarja ka ndodhur në mes...
Has/ Kandidatit të PS për kryetar Bashkie, Beqir Mulaj i digjet makina në garazh!
Kandidatit socialist në Has, Beqir Mulaj i digjet natën automjeti dhe një garazh. Dyshohet e qëllimshme....
Rama çel fushatën e PS në sheshin ‘Europa’. Risia: Pak njerëz, mbillen 61 pemë
Kryeministri Edi Rama, në fjalën e tij në çeljen e fushatës zgjedhore për zgjedhjet lokale të “14 Majit” ndër të tjera është shprehur se ata nuk janë pajtuar asnjëherë me gabimet e tyre dhe se bil...
Strategjia e fushatës së PS do të jetë jo në aktivitete masive
TIRANË- Partia Socialiste duket se ka menduar të zhvillojë një fushatë ndryshe për zgjedhjet vendore të 14 majit. Gazetarja e ABC News, Esiona Konomi, tha se selia rozë pritet të zhvillojë një “fu...
PS kërkon të ndalohet Tik-Toku në institucionet publike, është rrezik për sigurinë
Kryetari i Grupit Parlamentar te Partise Socialiste, Taulant Balla në Komisionin per Integrimin Europian propozoi që në institucionet publike të ndalohet përdorimi i rrjetit sociale Tik-Tok. ‘M...
Më 25 mars PS zyrtarizon kandidatët për zgjedhjet lokale! Rama: Fitojmë bindshëm! Prioritet, marrëdhënia me qytetarët
Më 25 mars, ditë kur edhe do të mbahet mbledhja tjetër e kryesisë, Partia Socialiste do të zyrtarizojë kandidatët për zgjedhjet lokale që do të mbahen më 14 maj. Kështu bëjnë me dije burime për Re...
Për zgjedhjet e 14 Majit/ Pas Gjiknurit, Yuri Kim i shkon në zyrë Alibeajt. Po sot takohet edhe me Metën
Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim, nisi sot një sërë takimesh me drejtues të partive politike kryesore në vend. Takimet nisën në selinë e PS, ku për rreth 45 minuta, ambasadorja Kim zhvi...
Yuri Kim, vizitë në selinë e Partisë Socialiste; gjatë ditës edhe me PL dhe PD.
Ambasadorja ameikane në Tiranë Yuri Kim, ka zhvilluar këtë të mërkurë një takim në selinë e Partisë Socialiste. Kjo vizitë vjen dy ditë pasi perfundoi afati ligjor në KQZ për regjistrimin e par...
PS dorëzon tjetër padi në SPAK për zbardhjen e 21 janarit: Kush e dha urdhrin për 4 vrasjet në Bulevard, Basha apo Berisha?
Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste nga selia rozë Damian Gjiknuri thotë se sot do të bëhet një tjetër kallëzim penal ndaj Sali Berishës, Lulzim Bashës dhe Ndrea Prendit për 21 janarin, ...