Etiketa: ps

Të gjithë presin të njejtën gjë.
  Frrok Çupi/ Hidhini një sy lajmeve sot; sot ka më shumë lajme politike se kurrë. Nuk e di nëse mund të quhen lajme apo “grimca lajmesh”, aq të copëzuara janë. Por njeriu mund të ma...
Megjithatë, PS shpall kandidat për zgjedhjet e 7 majit
Megjithëse mund të mos zhvillohen zgjedhje as në Kavajë- siç ka deklaruar Opozita... Megjithëse edhe pu u bënë zgjedhje nuk do të njihen nga Opozita, as nga LSI, as nga PDIU... Megjithatë Pa...
Pritet që LSI të mbledhë Kryesinë për të vendosur mbi koalicionin me PS
(FOTO: Edi Rama dhe Ilir Meta- Foto Arkiv)/ Lëvizja Socialiste për Integrim pritet të mbledhë Kryesinë e partisë brenda 48 orëve, për të vendosur nëse do të dalin me Partisë Socialiste në zgjed...
LSI lë në rrugë PS-në, nuk voton për shkarkimin e Drejtoreshës së AMF
  (FOTO: Enkeleida Shehi)/ Sot në Komisionin Parlamentar të Ekonomisë ishte parashikuar votimi për shkarkimin e drejtoreshës së AMF, Enkeleida Shehi. Por deputetët e LSI kaun munguar në...
Miku im, Pandi!, sikur të ishte Namiku si ti, sa herë do ta kishte vrarë të bijën!
Nga: Astrit Patozi/ Po të kishte ndjekur kriterin e Pandit, që i kërkoi “Rilindjes” ndjesë për të birin, Namik Dokle duhet ta kishte vrarë nja 10 herë deri tani vajzën (Anika Dokle), dhe prapë ...
Si në vitin 1991: Socialistët braktisen në Kuvend.
Deputetët socialistë të “Rilindjes” kanë mbetur vetëm në sallën e Kuvendit. Edhe këta nuk janë të gjithë socialistët, vetëm ata që nuk kanë vlejtur dhe nuk kanë folur kurrë në Kuvend. Edhe alea...
Kokëdhima thotë se në zgjedhjet e Qershorit PS nuk fiton as 60 deputetë.
(FOTO: Koço Kokëdhima, ish deputet i PS)/ Koço Kokëdhima, drejtues i Lëvizjes Zgjidhja për modernizimin e Partisë Socialiste dhe ish- deputet i PS, ka kritikuar mënyrën sesi po administrohet qe...
Mbledhja e “fuqishme” e PS mbaron me fjalën e pazëshme të Peleshit
Ishte njoftuar një mbledhje e fuqishme, tërmet në kryesinë e Partisë Socialiste. Mbledhja sapo përfundoi; por pa asnjë tërmet. Vetëm një zë, zëri i njërit që nuk thotë gjë kurore, Niko Peleshi. ...
NIS LUFTA BRENDA KOALICIONIT QEVERITAR
Nga:  Laert Skiro/ Nuk po e përdorim figurshëm fjalën "luftë". mes LSI dhe PS që janë dy aleate në koalicionin qeveritar ka nisur lufta e vërtetë; me mjetet bashkakohore të luftës. Akti më i...
Koço Kokëshimën e përzënë me fyerje masat në Partinë Socialiste
  Ndodhi një gjë jo e papritur në Partinë Socialiste. Jo e papritur është për njerëzit që kanë disa dijeni mbi partinë në regjimin e dikttaturës komuniste, nga ku vjen edhe Partia Socialis...
Faqja 18 prej 19« E para...10...1516171819