Etiketa: ps

Shkarkimi i presidentit Meta, socialistët mbledhin grupin parlamentar
Socialistët janë të vendosur për të iniciuar shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Gazetari i Top Channel Muhamed Veliu ka mësuar se të hënën pikërisht për hapat që do të ndërmerren pritet të mbl...
“Boll Më! U mbush kupa”/ Bëhet gati shkarkimi i Ilir Metës, gjithçka nis ditën…
Ditën e hënë Partia Socialiste nis procedurat për shkarkimin e Ilir Metës nga posti i presidentit të Republikës. Tashmë është "mbushur kupa" dhe Ilir Meta nuk do ta shfrytëzojë zyrën e Presiden...
Thyen “herësin” në Tiranë/ Emri i njohur nga Socialistët futet direkt në Kuvend…
PS arriti të siguronte besimin e shqiptarëve për mandatin e 3-të, kurse në Tiranë socialistët morën 18 mandate. Rreth 30 minuta më parë u njoftua se Fatmir Xhafaj ka marrë vota mjaftueshëm nga ...
Meta nuk dha dorëheqjen/ Balla: Sa të përfundojë numërimi, Ilirin e nxjerrim në pension!
Ilir Meta nuk mbajti fjalën e dhënë që nëse do të fitonte Edi Rama, do të jepte dorëheqjen nga posti i presidentit dhe sot e përforcoi këtë qëndrim duke thënë se do të kthehej në LSI në 2022, kur ...
Rama në fjalimin e fitores: Basha, prano humbjen me dinjitet, bëre sa munde! PD skuadër e mirë, shtrijmë dorën e bashkëpunimit
Festa e socialistëve ka nisur në sheshin “Skëndërbej”, pas fitores historike në zgjedhjet e 25 prillit, Kryeministri Edi Rama i aka dedikuar këtë fitore nënës së tij, Aneta, e cila nuk jeton më, d...
PS merr mandatin e tretë, Rama shpall fitoren: Të gjithë bashkë me skuadrën kampione të patronazhistëve sot në Sheshin ‘Skënderbej’
Kur kanë mbetur edhe votat e fundit për t'u numëruar, Partia Socialiste po bëhet gati të festojë sot për fitoren historike. Në Facebook, kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto ku duket i b...
Rezultati final/ PS mund thellë Ilir Metën edhe në vendlindjen e tij
Në Bashkinë Poliçan është mbyllur procesi i numërimit të votave. Mësohet se fituese në këtë bashki rezulton të jetë Partia Socialiste me një rezultat të thellë. PS ka marrë 3871 vota, ndërsa PD 10...
Rama po fiton zgjedhjet/ Ç’po ndodh? Ja rezultatet dhe mandatet në Tiranë…
  Partia Socialiste është drejt fitores së madhe pasi e gjithë harta elektorale është veshur me ngjyrën rozë. Pa dyshim që qarku i Tiranës do të jetë surpriza e madhe ku PS dominon ndjesh...
Drejt fitores historike/ Rama merr mandatin e 3-të, ky ko të jetë Qyteti Surprizë
Partia Socialiste zhvillon sot aktivitetin e madh përmbyllës të fushatës në Durrës. Kryeministri Rama ka publikuar një pjesë të skenografisë së organizuar në stadiumin gjigant, ku shihen të vendo...
Personi me lekë që u kap nga Xhelal Mziu është eksponent i LSI/ Reagon PS e Dibrës
Qytetari që u kap të enjten në Dibër me para për të blerë vota nuk është i Partisë Socialiste, por i LSI-së. Kështu ka deklaruar Shtabi Elektoral i PS Dibër, në një informim për opinionin publi...
Faqja 4 prej 19« E para...23456...10...E fundit »