Etiketa: ps

Sinjali i ‘luftës’ lëshuar sot nga Rama kundër ‘papastërtisë’, si një monopol i lënë nga opozita
Nga: L. Skiro/ Sot në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të partisë Socialiste, gjatë një takimi me ministrat e qeverisë së tij, kreyministri Rama, ka lëshuar sinjale shumë të forta kundër 'papast...
Gramoz Ruci jep dorëheqjen si Sekretar i Përgjithshëm i PS.
Partia Socialiste ka mbledhur sot paradite, Asamblenë Kombëtare në Tiranë. Në këtë asamble pritet të bëhet edhe prezantimi i zëvendësministrave të rinj të qeverisë “Rama II”. Kryeparalmanetari ...
“Lufta” Ruçi- Basha: LSI mban anën e PS
Konflikti në Kuvend  nisi për debatin për reformën zgjedhore. Edmond Spaho i Partisë Demokratike kërkoi debat para miratimit të Komisionit Parlamentar. Socialistët thanë që nuk ishin përgatitur pë...
PS tërhiqet nga projektligji i mbetjeve dhe dekoratave komuniste
Partia Socialiste që përbën maxhorancë në Kuvend, është tërhequr nga diskutimi në Kuvend i dy projekt-ligjeve shumë të debatuara; projektligji për importin e mbetjeve dhe projekt-ligji për dekorat...
Figurat ‘klasike’ të PS nuk do të jenë pjesë e qeverisë së re/ TCH
Media më e afërt me qeverinë Rama, TCH, personalitetet ekzistente të PS i ka quajtur 'figura klasike' dhe për këta ka thënë se "nuk do të jenë pjesë e qeverisë Rama 2". Mes socialistëve, atyre ...
PS me 76 deputetë. DPA thotë 79. Ja ku ishim sot në ora 11.30
Agjencia gjermane e lajmeve DPA  ka shkruar se Partia Socialiste mund të qeverisë e vetme, pasi mund të ketë 79 mandate në Parlament. Por sipas llogarive të situatës deri në ora 11.00, PS do të ke...
PS reagon pas deklaratave të Ilir Metës: ‘Mos bini pre…, ruani qetësinë”
Duket se sloganin “me qetësi e dashuri!”, të aplikuar nga Ilir Meta, e ka përvetësuar kundërshtari i tij tashmë, PS. Pas deklaratave të Metës në Lezhë që bën thirrje ‘ të ngrihemi kundër bandave t...
PS thotë se LSI e ka inskenuar vetë shpërthimin në zyrën e Durrësit
(FOTO: Pamje nga vendi i ngjarjes)/ Partia Socialiste ka hedhur dyshime se shpërthimi i ndodhur në një zyrë elektorale të LSI në Durrës është i inskenuar nga vetë LSI. Në faqen e Facebook të de...
Fatos Nano, SMS pwr Edin dhe Gramozin në përvjetorin e PS
Te dashur Edi e Gramoz! Uroj nëpërmjet jush, gjithë socialistët anembanë Shqipërisë për 26 vjetorin e familjes sonë të patjetërsueshme! Jam i bindur se fitorja e PSSH ne zgjedhjet e 25 qershorit...
VIDEO/Konflikt masiv mes militantëve të PS dhe LSI në Kuçovë. Larg fëmijët nga fjalori
Një konflikt masiv është kapur nga kamerat amatore në Kuçovë, ku disa militantë të Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim janë përplasur fizikisht mes tyre. Në videon e dërguar...
Faqja 6 prej 9« E para...45678...E fundit »