Etiketa: ps

Megjithatë, PS shpall kandidat për zgjedhjet e 7 majit
Megjithëse mund të mos zhvillohen zgjedhje as në Kavajë- siç ka deklaruar Opozita... Megjithëse edhe pu u bënë zgjedhje nuk do të njihen nga Opozita, as nga LSI, as nga PDIU... Megjithatë Pa...
Pritet që LSI të mbledhë Kryesinë për të vendosur mbi koalicionin me PS
(FOTO: Edi Rama dhe Ilir Meta- Foto Arkiv)/ Lëvizja Socialiste për Integrim pritet të mbledhë Kryesinë e partisë brenda 48 orëve, për të vendosur nëse do të dalin me Partisë Socialiste në zgjed...
LSI lë në rrugë PS-në, nuk voton për shkarkimin e Drejtoreshës së AMF
  (FOTO: Enkeleida Shehi)/ Sot në Komisionin Parlamentar të Ekonomisë ishte parashikuar votimi për shkarkimin e drejtoreshës së AMF, Enkeleida Shehi. Por deputetët e LSI kaun munguar në...
Miku im, Pandi!, sikur të ishte Namiku si ti, sa herë do ta kishte vrarë të bijën!
Nga: Astrit Patozi/ Po të kishte ndjekur kriterin e Pandit, që i kërkoi “Rilindjes” ndjesë për të birin, Namik Dokle duhet ta kishte vrarë nja 10 herë deri tani vajzën (Anika Dokle), dhe prapë ...
Si në vitin 1991: Socialistët braktisen në Kuvend.
Deputetët socialistë të “Rilindjes” kanë mbetur vetëm në sallën e Kuvendit. Edhe këta nuk janë të gjithë socialistët, vetëm ata që nuk kanë vlejtur dhe nuk kanë folur kurrë në Kuvend. Edhe alea...
Kokëdhima thotë se në zgjedhjet e Qershorit PS nuk fiton as 60 deputetë.
(FOTO: Koço Kokëdhima, ish deputet i PS)/ Koço Kokëdhima, drejtues i Lëvizjes Zgjidhja për modernizimin e Partisë Socialiste dhe ish- deputet i PS, ka kritikuar mënyrën sesi po administrohet qe...
Mbledhja e “fuqishme” e PS mbaron me fjalën e pazëshme të Peleshit
Ishte njoftuar një mbledhje e fuqishme, tërmet në kryesinë e Partisë Socialiste. Mbledhja sapo përfundoi; por pa asnjë tërmet. Vetëm një zë, zëri i njërit që nuk thotë gjë kurore, Niko Peleshi. ...
NIS LUFTA BRENDA KOALICIONIT QEVERITAR
Nga:  Laert Skiro/ Nuk po e përdorim figurshëm fjalën "luftë". mes LSI dhe PS që janë dy aleate në koalicionin qeveritar ka nisur lufta e vërtetë; me mjetet bashkakohore të luftës. Akti më i...
Koço Kokëshimën e përzënë me fyerje masat në Partinë Socialiste
  Ndodhi një gjë jo e papritur në Partinë Socialiste. Jo e papritur është për njerëzit që kanë disa dijeni mbi partinë në regjimin e dikttaturës komuniste, nga ku vjen edhe Partia Socialis...
Çifti i deputetëve duhet të divorcohet, ose të “pushkatohen” si në Luftë
  Dy deputetë të Partisë Socialiste janë dashuruar dhe janë martuar duke qenë deputetë të Partisë Socialiste. Olta Xhaçka dhe Artan Gaçi u dashruan në një grevë urie para zyrave të qeveris...
Faqja 9 prej 10« E para...678910