Etiketa: puke

Zjarr në një banesë në Pukë. 4 fëmijët, të mitur, shpëtojnë edhe gjyshen e paralizuar; ndërsa humbin jetën dy prindërit 40 e 35 vjeç.
Një banesë ka marrë flakë pas msante në një fshat të Pukës. Ajo raportohet se është djegur tërësisht duke i marrë jetën çiftit të bashkëshortëve Petrit dhe Dava Ndoj- 40 dhe 35 vjeç. Ngjarja ka nd...
Era e fortë u merr jetën dy të rinjve në Pukë
Dy të rinj janë gjetur të pajetë në fshatin Buzhalë të Pukës. Prej dy ditësh ata kishin shkuar në stane, me bagëti, e për fat të keq nuk kanë mundur të kthehen në shtëpi. Edhe pse shkaqet dhe r...
Rama: ‘Këtë ‘film’ të opozitës e shikojmë sa herë afrohen zgjedhjet!’
Një opozitë që nuk ka shpresë të fitojë në zgjedhje, madje të fitojë as sa për dinjitet- krijon turbullira dhe rënkime para zgjedhjeve. Ky është një film që e kemi parë disa herë- tha Rama, në Puk...
Aksidenti rrugor me vinç, një person humb jetën në ‘Kthesa e Gomsiqes’
Një aksident tragjik ka ndodhur sot në aksin Pukë-Shkodër, ku për pasojë ka humbur jetën një person. Ngjarja ndodhi në vendin e njohur si ‘Kthesa e Gomsiqes’. Gazetari Armir Mehaj raporton për ...
Po e mbyt breshëri Pukën
Një breshër i fortë ka goditur fshatin Rrapë të Pukës sot. Banorët janë gjetur përballë rrebeshit dhe nuk kanë pasur mundësi të bëjnë asgjë për të shpëtuar të mbjellat. I tillë breshër, thanë a...
Reportazh: Kin Marashi mund të hyjë në shtëpi vetëm nga dritarja. Dardhën e përpiu toka. VIDEO
Dardha, fshat në Pukë, edhe pse ishte paralajmëruar se banesat ‘po fluturojnë’ për shkak se ujërat rrëmbyen themelet, askush nuk u duk. Tani nuk flitet më për prag rreziku, por fshati thuajse është fu...
Skandali: 7 plus 4 personave iu paguhet pensioni pas vdekjes nga fonde publike
Në prokurorinë e Pukës janë referuar materiale hetimore për katër persona për veprën penale “pagim i pensioneve për shtatë shtetas pas vdekjes”. Katër  punonjësit janë nga Drejtoria e Postës Pu...
Kandidati i partisë së Topit tërhiqet nga gara dhe mbështet PS-në. Video
  Kandidati i partisë FRD (Fryma e Re Demokratike) e Bamir Topit në Pukë është të tërhequr nga gara elektorale dhe ka deklaruar se i bashkohet grupimit zgjedhor të PS. Astrit Kuçi, kand...
Sulm ndaj shefit të shtabit elektoral të opozitës në Pukë, Nard Ndoka: “Akt vandalist!”
Disa persona të paidentifikuar kanë sulmuar dhe shkatërruar me mjete të forta makinën e Shefit të Fushatës Elektorale të opozitës në Fierzë, Gjin Pjetri. Kandidati demokrat në qarkun e Shkodrës...
Shkelet edhe zakoni kanunor: U zihet pritë dhe goditen dy gra në Pukë, kryetarja e LSI dhe kryetarja e Gruas e LSI.
Më në  fund thyhet edhe zakoni kanunor mijëra vjeçar i malësive të Shqipërisë që nuk lejon t'u zihet pritë grave dhe as të 'preken' gratë. Ka ndodhur në Pukë: Kryetarja e LSI-së së Pukës, Saimi...
Faqja 1 prej 212